"תנאי השכר של גלעד נמוכים ביחס למנהלים במדד ת"א 25"

עמדת החברה לישראל על אישור תנאי השכר והמנה הנדיבה של אופציות ב-240 מיליון שקל לבכיריה: "טובתה של החברה עומדת בבסיסה" ■ "למקבלי ההחלטות בחברה אין כל זיקה מיוחדת כלפי גלעד"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

תנאי שכרו של ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל, נמוכים ביחס למנהלים אחרים של חברות הנסחרות במדד ת"א 25 - כך טוענים עוה"ד של חברות האחזקות שבשליטת עידן עופר, בתגובה לבקשה לתביעה נגזרת כנגד החברה וכנגד חברי הדירקטוריון שלה. הבקשה הוגשה לפני כ-5 חודשים על ידי רועי ברנדייס, בעל 4 מניות החברה לישראל בשווי 10,300 שקל.

הבקשה שהוגשה לביהמ"ש לגבי תביעה נגזרת התקבלה לנוכח החלטת החברה לישראל לאשר תנאי שכר מופלגים, ולהקצות מנה נדיבה של אופציות ב-240 מיליון שקל לבכיריה - פחות מיממה לפני כניסת תיקון 20 לחוק החברות, המטיל מגבלות על שכר הבכירים. תנאי השכר מצטרפים לחבילת תגמול בהיקף של כ-80 מיליון שקל שקיבל גלעד – החשב הכללי במשרד האוצר לשעבר - מאז 2007.

ניר גלעדצילום: מוטי מילרוד

"זוהי החלטה נכונה שטובת החברה לישראל היא העומדת בבסיסה", נימקו בחברה לישראל את החלטת חברי הדירקטוריון. "ראייתם היא ראייה ארוכת טווח, המשקללת את צרכיה המיוחדים של החברה לישראל ואת ייחודה כחברת אחזקות החובקת השקעות בינלאומיות מגוונות ומורכבות, ששווי השוק שלהן עמד במועד קבלת ההחלטה על סך כ-19 מיליארד שקל, והממוקמת ברבעון העליון של מדד ת"א 25".

במסגרת הבקשה לתביעת הנגזרת, טען ברנדייס כי אישור הדירקטוריון ניתן במועד ובאופן שניתן למרות שהחברה וחברי הדירקטוריון ידעו על קיומו של תיקון 20 לחוק החברות, השלכותיו וכניסתו הצפויה לתוקף תוך מספר ימים.

עוד טען ברנדייס כי מדובר בפעולת מחטף נפסדת שכל מטרתה להימנע מהצורך באישור בהתאם לתיקון 20 לחוק החברות, להימנע מהחלת נורמות אישור ראויות והכל מחשש שהחלת הנורמות הראויות ונקיטת הליך אישור ראוי תסכל את אישור הקצאת האופציות או תביא לשינויה. 

בחברה לישראל השיבו: "טענת המחטף, עליה מתיימר המבקש לבסס את עילתו, אינה מקימה, כמובן כשלעצמה עילה משפטית כלשהי. היא גם לא יוצרת פגם בהחלטה יש מאין. כל מה שיש בטענה זו הוא, לכל היותר מימד 'פסאודו-אסתטי' או ' פופוליסטי', אך בוודאי שאין בה כשלעצמה כדי לייצר פגם משפטי יש מאין", נכתב.

עוד טענה החברה לישראל כי "למקבלי ההחלטות בחברה אין כל זיקה מיוחדת כלפי גלעד, ובוודאי שאין להם ניגוד עניינים בקבלת ההחלטה על תנאי העסקתו. טובת החברה לישראל היא העומדת בראש מעייניהם". תגובת החברה לישראל הוגשה באמצעות עו"הד פנחס רובין ומאיה צברי ממשרד גורניצקי ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker