אורבוטק דיווחה על הכנסות של 95.5 מיליון דולר - מעל תחזית האנליסטים

הרווח הנקי ירד ב-10% והסתכם בכ-6.8 מיליון דולר; מנכ"ל אורבוטק: "ברבעון הבא אנו צופים ההכנסות של 105 מיליון דולר"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

חברת אורבוטק, יצרנית מערכות הבדיקה האופטיות מיבנה, הנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 440 מיליון דולר דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2013, בהן נרשמה ירידה קלה בהכנסות. נקודת האור בדו"ח היא התחזית לרבעון הבא שבה צופה החברה גידול של 10% בצפי ההכנסות.

ברבעון הראשון של 2013 הסתכמו הכנסות החברה בכ-95.5 מיליון דולר, ירידה של 2% בהשוואה לכ-97.1 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012 וירידה קלה של 1% בהשוואה לכ-96.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ברבעון הבא צופה החברה שההכנסות יגדלו ל-105 מיליון דולר.

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק

אורבוטק היא חברת היי־טק ישראלית שנוסדה ב-1981 בתמיכת חברת אורמת, והונפקה בנאסד”ק בגל השני של ההנפקות הישראליות ב-1984. היא מייצרת ומשווקת מערכות בדיקה אופטיות לגילוי פגמים בשלבי הייצור של מעגלים מודפסים ‏(לוחות המכילים רכיבים אלקטרוניים‏) - תחום המוגדר כ-PCB בידי החברה, שרשם עלייה קלה של של 2% ברבעון הרביעי ותרם 47.4 מיליון דולר להכנסות החברה.

התחום השני שבו פועלת החברה הוא שיווק של מערכות בדיקה אופטיות לגילוי פגמים בשלבי הייצור של צגים שטוחים, כמו פלזמה, LCD וצגים של סמארטפונים - תחום המוגדר כ-FPD בידי החברה וחלקו הוא 14% מההכנסות. תחום זה הניב הכנסות של 13.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי, לעומת 17.7 מיליון דולר ברבעון הקודם - ירידה של 25%.

הרווח הגולמי של אורבוטק הסתכם בכ-40.1 מיליון דולר, בהשוואה לכ-41.6 מיליון דולר ברבעון הראשון אשתקד. הרווח התפעולי עלה חדות לכ-6.7 מיליון דולר, בהשוואה לכ-3.1 מיליון דולר ברבעון הראשון אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2013 ירד ב-10% והסתכם בכ-6.8 מיליון דולר, בהשוואה לכ-7.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, אך רשם עלייה לעומת3.9  מיליון דולר ברבעון הקודם.

בהתייחסו לתוצאות אמר מנכ"ל אורבוטק אשר לוי כי "תוצאות הרבעון הראשון מהוות פתיחה טובה ל-2013, שתימשך גם ברבעון השני שבו אנו צופים המשך שיפור בתוצאות עם צפי לעלייה ברמת ההכנסות לכ-105 מיליון דולר. ברבעון זה באו לידי ביטוי השיפור באווירה הכללית בתעשייה וצעדי ההתייעלות שנקטנו, שנועדו להתאים את מבנה ההוצאות שלנו לתנאי השוק המשתנים. החברה ממוקדת כיום בכמה נושאים מרכזיים, כמו השקתם של מוצרים חדשים, המשך השיפור ברמת השירות ללקוחות והתייעלות תפעולית. אורבוטק ממשיכה להיות מחויבת לפיתוח מוצרים חדשים, להרחבת השימוש בטכנולוגיה הקיימת בחברה ולחיזוק מנועי הצמיחה שלה. החברה שוקדת על פיתוח יישומים שיאפשרו לה לספק פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לתעשיות נוספות ובכך להרחיב את מעגל לקוחותיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker