מזור מאיצה ההתרחבות בהודו: קיבלה הזמנה שנייה למערכת רובוטית

מחיר היעד הועלה ב-50% ■ מניית מזור עולה ב-3.3% במחזור של 4.2 מיליון שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת מזור רובוטיקה, שמפתחת מכשור רפואי מתקדם לניווט כלים כירורגיים בפולשנות מזערית לניתוחי עמוד שדרה, קיבלה הזמנה שנייה בהודו להספקת מערכת רובוטית שנייה מסוג Renaissance לניתוחי עמוד שדרה בתוך פחות משנה.

מזור קיבלה את ההזמנה מהשותף העסקי שלה Advanced Medical System לצורך התקנת המערכת בבית החולים החדש Spine Hospital & Nova Orthopedic שבניו דלהי.

הרובוט של מזורצילום: מזור רובוטיקה

בית חולים זה מתמחה בחולים שסובלים מעקמת בחוט השדרה ושייך לרשת בתי החולים Centers Nova Medical. רשת זו מחזיקה מספר מרכזים רפואיים שמתמחים בתחום הכירורגיה ומעניקים טיפולים ושירותים רפואיים במתכונת של אשפוז יום.

זו היא המערכת השנייה המותקנת בהודו לאחר התקנת מערכת Renaissance בבית
חולים בעיר צ'נאי שנמנה על רשת בתי החולים Apollo שהיא אחת מקבוצות הבריאות הגדולות באסיה.

בתוך כך העלה בנק ההשקעות לדנבורג תלמן (Ladenbur Thalman) את מחיר היעד למניית מזור מ-14.9 שקל ל-22.67 שקל - כלומר גבוה ב-33% ממחיר המניה עם פתיחת המסחר, והותיר את המלצת הקניה למניה.

ג'פרי כהן, אנליסט בלדנבורג תלמן, מסביר את העלאת מחיר היעד בכך שקצב החדירה של הטכנולוגיה של מזור הואץ לאחרונה הודות לאימוצה על ידי הקהילה הרפואית: רופאים כירורגים ובתי חולים.

הוא מתבסס על מחיר מכירה ממוצע של 689 אלף דולר למערכת ומעריך שהכנסותיה של מזור בארה"ב יצמחו ב-73% ב-2013 ומעלה את הערכותיו למכירת מערכות Renaissance ביחידות ובמונחים כספיים ב-2013 מ-18 ו-17.5 מיליון דולר ל-22 מערכות ו-21.3 מיליון דולר.

כהן מעלה את תחזיתו למכירת מערכות רנסנס והכנסות במיליוני דולרים ב-2014 מ-24
מערכות ו-24.3 מיליון דולר ל-31 מערכות ו-30.9 מיליון דולר. כהן מסביר שמחיר היעד המעודכן שלו מבוסס על מכפיל שווי פעילות להכנסות (Enterprise Value/REvenues) על בסיס ההכנסות הצפויות ב-2014. מכפיל זה דומה למכפיל המקביל בחברות בנות השוואה כמו Surgical ,MRI Interventions ,Tornier
Novadaq ,Mako, ו-Endologix.

להערכתו הדו"ח השנתי המלא של החברה (20-F) שיהיה הבסיס לרישום מניותיה למסחר בנאסד"ק יאושר על ידי רשות ניירות ערך האמריקאית ויאפשר למניות החברה להיסחר בבורסה בארה"ב כבר ברבעון השני של 2013.

מניית מזור עולה ב-3.3% במחזור של 4.2 מיליון שקל, כלומר 92% מהמחזור היומי הממוצע במניה, ומשלימה עלייה של 286% ב-12 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker