פרסום ראשון

ביקושים של 200 מיליון ש' נרשמו להנפקת דלק

על רקע הביקושים, הקבוצה תגדיל את היקף הגיוס ב-17% ל-98 מיליון שקל ■ מחיר המניה הסופי של הקבוצה גדל בעשרה שקלים לכ-946 שקל - נמוך בכ-2 שקלים מהמחיר בבורסה בסוף יום המסחר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ביקושים של 200 מיליון שקל נרשמו היום להנפקת קבוצת דלק. על רקע הביקושים הקבוצה שוקלת להגדיל את היקף הגיוס ב-15% ל-100 מיליון שקל. על רקע הביקושים הגבוהים מחיר המניה הסופי גדל בעשרה שקלים לכ-946 שקל - נמוך בכ-2 שקלים מהמחיר בבורסה בסוף יום המסחר.

יצחק תשובהצילום: תומר אפלבאום

הקבוצה, שבשליטת יצחק תשובה, הנפיקה היום 0.9% ממניותיה על מנת להגדיל את משקלה במדדי ת"א 25 ות"א 100, שצפויים להתעדכן בסוף חודש מאי - כך דיווחה היום (ב') החברה. ההנפקה, בהובלת לידר הנפקות, נעשתה במחיר של 936 שקל למניה - דיסקאונט של 2.8% מתחת למחיר המניה הבוקר, עם פתיחת המסחר.

המהלך צפוי להגדיל את מחזורי המסחר סביב מניית קבוצת דלק ואת שווי אחזקות הציבור במניות הקבוצה. היום משקלה של קבוצת דלק במדד ת"א 25 הוא כ-2.3% והשלמת המהלך צפויה להגדיל את משקלה לכ-2.9%. משקל המניה במדד ת"א 100 הוא כ-1.6% כיום וצפוי לגדול לכ-2% לאחר עדכון הקרוב.

"המהלך יגדיל את סחירות המניה כתוצאה מכך שיהיו יותר מניות חופשיות בשוק בידי הציבור. מעמדה של המניה יתחזק באפיקי ההשקעה שבהם יש מחזורי מסחר גדולים", הסביר היום אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק. אחזקת הציבור במניות קבוצת דלק עומדת כעת על 33.7%.

קבוצת דלק מסרה בהודעה כי "הגדלת הסחירות במניה באמצעות המהלך תאפשר גם את הגדלת הפעילות של תעודות סל, קרנות נאמנות, פעילי מעו"ף, משקיעים מוסדיים ומשקיעי חוץ.  אפיקי השקעה המרכזים  עניין רב ומחזורי המסחר בהם, הם מהגדולים בבורסה".

מנכ"ל קבוצת דלק, אסי ברטפלדצילום: יונתן בלום

ההחלטה של קבוצת דלק להנפיק כעת נתח נוסף ממניותיה נתמכת במהלך עליות של 36%. שרשמה מניית הקבוצה בשנה האחרונה. חלק גדול מהעלייה במניה מיוחס לתחילת שאיבת הגז ממאגר תמר, בו מחזיקה הקבוצה באמצעות החברות אבנר ודלק קידוחים. בחודש מארס מימשה כבר דלק 19% ממניות החברה הבת, דלק US, תמורת 1.6 מיליארד שקל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker