תושבי חוץ רכשו מניות בבורסה בת"א ב-80 מיליון דולר בלבד

ישראלים השקיעו במארס במניות בחו"ל 680 מיליון דולר

מוטי בסוק
מוטי בסוק

ההשקעות נטו של תושבי ישראל במניות זרות בחו"ל בחודש מארס הסתכמו בכ-680 מיליון דולר, מהם כ-460 מיליון דולר על ידי משקיעים מוסדיים וכ-150 מיליון דולר על ידי משקי הבית. ברבעון הראשון של 2013 השקיעו המשקיעים הישראליים במניות זרות בחו"ל כ-2 מיליארד דולר, לאחר השקעה של כ-1.5 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2012.

מנתונים שפירסם היום בנק ישראל עולה כי, במארס הסתכמו ההשקעות נטו של תושבי חוץ בבורסה בתל אביב בכ-80 מיליון דולר בלבד, בהמשך להשקעות גדולות יותר - כ-550 מיליון דולר - בינואר-פברואר. נתונים ראשוניים לחודש אפריל מצביעים על השקעות נטו בסכום של כ-100 מיליון דולר במניות של חברות ישראליות הנסחרות בבורסה בתל אביב.

צילום: רויטרס

תושבי חוץ מימשו במארס נטו כ- 320 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות שקליות שהגיעו לפירעון וכ-70 מיליון דולר במק"מ. נתונים ראשוניים לאפריל מצביעים על השקעות נטו של כ-530 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות, והמשך המימושים - כ-100 מיליון דולר - במק"מ.
ההשקעות הישירות במשק של תושבי חוץ דרך מערכת הבנקאות המקומית הסתכמו במארס בכ-500 מיליון דולר. ההשקעות היו מפוזרות במספר רב של חברות.

במארס מימשו תושבי ישראל נטו אג"ח סחיר בחו"ל בהיקף כ-30 מיליון דולר. השקעות של כ-60 מיליון דולר ע"י משקיעים מוסדיים ומשקי הבית קוזזו ע"י מימושים נטו של כ-90 מיליון דולר ע"י המגזר העסקי. במארס נרשמו מימושים נטו של כ-240 מיליון דולר בהשקעות הישירות בחו"ל של ישראלים, מהם כ-350 מיליון דולר פירעון הלוואת בעלים של חברה בתחום האנרגיה.


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ