תושבי חוץ רכשו מניות בבורסה בת"א ב-80 מיליון דולר בלבד

ישראלים השקיעו במארס במניות בחו"ל 680 מיליון דולר

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
מוטי בסוק

ההשקעות נטו של תושבי ישראל במניות זרות בחו"ל בחודש מארס הסתכמו בכ-680 מיליון דולר, מהם כ-460 מיליון דולר על ידי משקיעים מוסדיים וכ-150 מיליון דולר על ידי משקי הבית. ברבעון הראשון של 2013 השקיעו המשקיעים הישראליים במניות זרות בחו"ל כ-2 מיליארד דולר, לאחר השקעה של כ-1.5 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2012.

מנתונים שפירסם היום בנק ישראל עולה כי, במארס הסתכמו ההשקעות נטו של תושבי חוץ בבורסה בתל אביב בכ-80 מיליון דולר בלבד, בהמשך להשקעות גדולות יותר - כ-550 מיליון דולר - בינואר-פברואר. נתונים ראשוניים לחודש אפריל מצביעים על השקעות נטו בסכום של כ-100 מיליון דולר במניות של חברות ישראליות הנסחרות בבורסה בתל אביב.

צילום: רויטרס

תושבי חוץ מימשו במארס נטו כ- 320 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות שקליות שהגיעו לפירעון וכ-70 מיליון דולר במק"מ. נתונים ראשוניים לאפריל מצביעים על השקעות נטו של כ-530 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות, והמשך המימושים - כ-100 מיליון דולר - במק"מ.
ההשקעות הישירות במשק של תושבי חוץ דרך מערכת הבנקאות המקומית הסתכמו במארס בכ-500 מיליון דולר. ההשקעות היו מפוזרות במספר רב של חברות.

במארס מימשו תושבי ישראל נטו אג"ח סחיר בחו"ל בהיקף כ-30 מיליון דולר. השקעות של כ-60 מיליון דולר ע"י משקיעים מוסדיים ומשקי הבית קוזזו ע"י מימושים נטו של כ-90 מיליון דולר ע"י המגזר העסקי. במארס נרשמו מימושים נטו של כ-240 מיליון דולר בהשקעות הישירות בחו"ל של ישראלים, מהם כ-350 מיליון דולר פירעון הלוואת בעלים של חברה בתחום האנרגיה.


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker