כלל ביטוח, המבטחת של קמור אירופה, פרעה את התשלום למחזיקי האג"ח

מדובר בתשלום האחרון למחזיקי האג"ח - כ-27 מיליון שקל ■ קמור אירופה היא החברה הבת של קמור - חברת הנדל"ן והספנות שבשליטת דני ברנר - שנקלעה לקשיי נזילות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

כלל ביטוח, החברה המבטחת של קמור אירופה, פרעה בשבוע שעבר את התשלום האחרון למחזיקי האג"ח - כ-27 מיליון שקל. קמור אירופה היא החברה הבת של קמור - חברת הנדל"ן והספנות שבשליטת דני ברנר - שנקלעה לקשיי נזילות. קמור אירופה, שנושאת הערת "עסק חי" שהוצמדה לדו"חותיה, מרכזת את פעילות הנדל"ן של קמור באירופה.

איגרות החוב של קמור אירופה הונפקו באפריל 2006. האג"ח, שנושאות ריבית צמודה של 4.95% בדירוג Aa1 על ידי מידרוג, אינן נסחרות בבורסה אלא רק בין הגופים המוסדיים (רצף מוסדי). היקף הסדרה המקורי עמד על 70 מיליון שקל. במהלך השנים, פרעה החברה את מרבית החוב כאשר ב-2013 היא צריכה לפרוע את יתרת הסדרה - 27 מיליון שקל. היום הודיעה מידרוג על הפירעון הסופי.

דני ברנרצילום: טס שפלן

קמור נמצאת כבר זמן רב בקשיים פיננסיים בשל ההאטה בפעילות ההובלה הימית ומשבר הנדל"ן באירופה. החברה, שנמצאת כעת בהקפאת הליכים, פתחה לפני מספר חודשים במו"מ להסדר חוב עם בעלי האג"ח, שלא הצליח להגיע לידי סיום עד עתה. בינתיים, הבנקים הממנים של החברה העמידו את החוב לפירעון מיידי ופעלו למימוש הבטוחות על החוב שהעמידו לחברה. החברה מנוהלת כעת על ידי נאמנים מצד בית המשפט.

ואולם, למזלם של בעלי האג"ח של החברה הבת, איגרות החוב של קמור אירופה נשאו בטוחה משמעותית להבטחת החוב - פוליסת ביטוח של חברת כלל. כחלק מתנאי הפוליסה, חברת הביטוח התחייבה לשלם למחזיקי האג"ח תשלום מלא של כל סכומי הקרן, הריבית והפרשי ההצמדה המבוטחים באיגרות החוב. עם זאת, הפוליסה לא משלמת ריבית פיגורים.

פוליסת הביטוח הנלווית לאג"ח היא זו שמנעה עד עכשיו הורדת הדירוג של איגרות החוב מרמה של Aa1 (הנחשבת גבוהה), אלא רק הצמדה לדירוג של כלל ביטוח. זאת, בעוד שדירוג איגרות החוב של החברה האם, קמור, כבר הגיע לרמה של חדלות פירעון. בתחילת אפריל הכניסה מידרוג את איגרות החוב ל"רשימת מעקב" (Credit Review) עם השלכות "שליליות", לאחר שהנאמן דיווח שהחברה לא ביצעה את תשלומי הריבית והפדיון הסופיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker