סגן ראש החטיבה העסקית בהפועלים עוזב

אילן אמיר מסיים קריירה של 28 שנים בבנק הפועלים ■ הוא יוחלף על ידי אלי זהב, המשמש מנהל אגף בנקאות מסחרית בחטיבה העסקית

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אילן אמיר, סגן ראש החטיבה העסקית ומנהל האגף העסקי בבנק הפועלים, עוזב את הבנק במפתיע לאחר קריירה ארוכה ומוצלחת של 28 שנים בבנק.

אמיר ‏(56‏), בוגר תואר ראשון בכלכלה מטעם אוניברסיטת בן גוריון ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. את אמיר יחליף אלי זהב ‏(52‏), המשמש כיום מנהל אגף בנקאות מסחרית בחטיבה העסקית.

אילן אמירצילום: מוטי קמחי

העזיבה של אמיר התבשלה זה יותר מחודש, כשמנכ”ל הבנק, ציון קינן, היה מעודכן בעניין. מדובר בעזיבה שמעוררת תהיות בקשר לנסיבות שהובילו לכך, במיוחד נוכח העובדה כי אמיר היה בעבר מקורב לקינן, וזכה להערכה מקצועית. אמיר עבר דרך מסלול ההכשרה לניהול, ניהול סניפים קמעוניים, היה ממקימי האגף המסחרי שאותו ניהל, ובאוקטובר 2009 התמנה למנהל האגף העסקי.

מדובר בתפקיד הנחשב למספר שתיים בחטיבה עסקית, ובמסגרתו היה אמיר ממונה על מאות עובדים ואחראי על תיק האשראי העסקי בהיקף של 98 מיליארד שקל של כל התאגידים הגדולים במשק. הוא היה מעורב בין השאר במימון וטיפול עסקות הגדולות במשק, כמו רכישת בזק בידי שאול אלוביץ’, רכישת דלק רכב בידי גיל אגמון, רכישת פסגות בידי איפקס, ורכישת מכתשים אגן בידי כימצ’יינה הסינית.

ההערכות בעבר היו שאם ראש חטיבה עסקית של הפועלים, שמעון גל, יעזוב את הבנק ויתמנה למנכ”ל בנק מזרחי טפחות במקום אלי יונס, אמיר יקודם ואף יהיה לחבר הנהלה.

בתוך כך, בימים האחרונים נפוצו הערכות בשוק ההון כי גל יודיע בקרוב על סיום תפקידו בהפועלים, עוד לפני שיתברר אם ייבחר למנכ”ל מזרחי. עם זאת, ככל הידוע לפי שעה לגל אין תוכניות לעזוב. בימים אלה הוא עוסק, עם קינן, בטיפול באשראים הבעייתיים של הפועלים, כמו זה של כמיליארד שקל של אירופה ישראל של מוטי זיסר, ועוד כמיליארד שקל של החברות טומהוק ואי.די.בי פיתוח של נוחי דנקנר, שניתנו ללא ביטחונות נאותים ובחלק מהמקרים ללא ביטחונות כלל.

“גל אחראי כיום על אשראי של כ–160 מיליארד שקל, בדומה למאזן שלם של מזרחי טפחות, כך שהוא לא ימהר להגיש מועמדות לתפקיד המנכ”ל בעצמו, אלא יחכה שוועדת האיתור תפנה אליו. לגל יש רקורד מוכח, והוא לא מתכוון להיות כמו רוני חזקיהו, ששימש עלה תאנה להליך בחירתה של רקפת רוסק עמינח למנכ”לית לאומי. הוא ישקול את צעדיו, רק אם ישתכנע שהתפקיד יובטח לו”, ציינו בכירים במערכת הבנקאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker