אורמת טכנולוגיות הפעילה תחנת כח שתניב הכנסות של 25 מ' ד' לשנה

התחנה הקיימת מייצרת 52 מגהווט והניבה הכנסות של 38 מיליון דולר ■ אורמת טכנולוגיות מתכננת המשך הרחבת המתחם ב-16 מגה-וואט ■ ההרחבה שתושלם ב-2014 תגדיל את כושר הייצור של מתחם אולקריה ל-104 מגה-וואט

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות, שבשליטת משפחת ברוניצקי וקרן פימי, החלה בהפעלה המסחרית של תחנת הכח הגיאותרמית הנוספת במתחם אולקריה 3 שבקניה. השלמת התחנה מגדילה ב-36 מגה-וואט את כושר הייצור של מתחם אולקריה, ואת כושר הייצור הכולל של אורמת טכנולוגיות ל-611 מגה-וואט.

התחנה הנוספת תגדיל הכנסותיה של אורמת טכנולוגיות ממתחם אולקריה ב-25 מיליון דולר לשנה. התחנה הקיימת מייצרת 52 מגהווט והניבה הכנסות של 38 מיליון דולר. אורמת טכנולוגיות מתכננת המשך הרחבת המתחם ב-16 מגה-וואט. ההרחבה שתושלם ב-2014 תגדיל את כושר הייצור של מתחם אולקריה ל-104 מגה-וואט.

דיתה ברוניצקיצילום: עופר וקנין

החשמל שמיוצר במתחם אולקריה 3 נמכר במסגרת חוזה חשמל ל-20 שנה עם חברת החשמל הלאומית של קניה Lighting & Kenya Power. המימון הוא בהיקף של 265 מיליון דולר עבור הקמת התחנה החדשה. המימון עבור התחנה הקיימת שהוקמה ב-2 שלבים בשנים 2000 ו-2009 הועמד לאורמת טכנולוגיות על ידי חברת OPIC, שצפויה לממן גם את התחנה השלישית, הנמצאת בשלבי הקמתה, בהיקף של 45 מיליון דולר. מתחם אולקריה 3 מספק חשמל נקי לרשת החשמל של קניה, מהווה חלופה ליבוא נפט וחוסך 450 אלף טון של פליטות CO2 בשנה.

דיתה ברוניצקי, מנכ"ל אורמת טכנולוגיות, אמרה שבהרחבת מתחם אולקריה 3 יושמה בהצלחה גישת הפיתוח בשלבים, כשהידע שנצבר מכל שלב איפשר לחברה לשפר בשלב הבא את את ביצועי הפרויקט תוך מקסום היעילות והקטנת הסיכונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker