עסקת כלל: אי.די.בי פיתוח נערכת למו"מ עם כור; תשכור מעריך שווי

במקביל, קבוצת אי.די.בי דיווחה כי היא מחדשת את הניסיונות למיזוג בין שתי חברות המטה כור ודסק"ש; המטרה: להעלות נזילות מתחתית הפירמידה של אי.די.בי לעבר חברות האחזקה הנמצאות ב"קומות" הגבוהות של הפירמידה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

קבוצת אי.די.בי, חברת האחזקות שבשליטת, הנמצאת בימים אלה בהליך של הסדר חוב עם נושיה, ממשיכה בניסיונות לבצע עסקות בעלי עניין בתוך הקבוצה במטרה להגדיל את הנזילות של חברות האחזקה. הקבוצה דיווחה היום שחלה התקדמות בעסקה לרכישת אחזקותיה של אי.די.בי פיתוח בכלל ביטוח (55%) על ידי החברה הנכדה כור.

הקבוצה, , מסרה כי הוועדה הבלתי תלויה שהקימה אי.די.בי פיתוח לצורך אישור מכירת מניותיה בכלל ביטוח לידי כור, החליטה לפתוח במו"מ לביצוע העסקה, כמו גם לשכור מעריך חיצוני לקביעת שווייה של כלל ביטוח לצורך העסקה. הוועדה שהקימה אי.די.בי פתוח מורכבת מדירקטורים חיצוניים ומדירקטורים בלתי תלויים.

מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהןצילום: עופר וקנין

במקביל, דיווחה קבוצת אי.די.בי כי בכוונתה לחדש גם את הניסיונות למיזוג בין שתי חברות המטה דסק"ש והחברה הבת כור. המיזוג בין שתי החברות צפוי להגדיל את נזילותה של דסק"ש, שכן כור מחזיקה בקופת מזומנים עשירה של 2.5 מיליארד שקל (במאוחד). בפעם הקודמת שבה הועלה רעיון המיזוג, מחזיקי האג"ח של כור התנגדו למהלך מחשש לפגיעה באיתנות הפיננסית של כור.

הדיווח על שתי העסקות הנרקמות מתקבל יומיים לאחר שבית המשפט, בראשות השופט אורנשטיין, מינה את עו"ד חגי אולמן לתפקיד משקיף על אי.די.בי פיתוח. אתמול הינחה כונס הנכסים הרשמי את אולמן לפעול לשיפור הממשל התאגידי בחברה. בין השאר המליץ הכונס לבצע שינויים בהרכב דירקטוריון של אי.די.בי פיתוח - שחלק מחבריו לקחו חלק בוועדה הבלתי תלויה.

כלל ביטוח נסחרת כעת בבורסה לפי שווי של 3.4 מיליארד שקל, כך שמכירת האחזקות - אם תצא לפועל - תזרים לקופת אי.די.בי פיתוח כ-1.87 מיליארד שקל. עם זאת, לא ברור כלל אם הממונה על שוק ההון יאשר את המכירה, שכן בעבר התנגד שגופים פיננסיים משמעותיים יוחזקו בתחתית פירמידה עסקית, מצב שעלול להיווצר במקרה שכור תרכוש את אחזקותיה של אי.די.בי פיתוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker