פרוטרום רוכשת חברה בדרום אפריקה תמורת 5 מיליון דולר

מנכ"ל פרוטרום: נמשיך להשקיע בשווקים מתעוררים במרכז ובדרום אמריקה וכן באסיה ובמזרח אירופה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת פרוטרום , שמפתחת ומייצרת תמציות טעם, רכשה את חברת JannDeRee מדרום אפריקה תמורת 5.2 מיליון דולר. מכירותיה של ג'נדרי הסתכמו ב-5 מיליון דולר ב-2012.

אורי יהודאי, מנכ"ל פרורטרוםצילום: דודו בכר

ג'נדרי שהוקמה ב-1993, מפתחת מייצרת ומשווקת טעמים מתוקים לתעשיית האפייה. החברה מפעילה אתר ייצור ביוהנסבורג שסמוך לאתר הייצור של פרוטרום בדרום אפריקה ומחזיקה בבסיס לקוחות בדרום אפריקה ובמדינות אחרות באזור הסאב-סהרה כמו מלאווי, זימבבואה ומוזמביק. פעילותה של ג'נדרי סינרגטית לפעילותה של פרוטרום במדינות אפריקה בתחום הטעמים, שגדלה בשנים האחרונות בקצבים גבוהים משמעותית מעל צמיחת השוק. פרוטרום חיזקה לאחרונה את נוכחותה באפריקה ע"י תגבור מערך המכירות שלה בניגריה.

אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום, ציין שהעסקה היא חלק ממאמץ מתמשך להרחיב את נוכחותה של החברה באפריקה ובשווקים מתעוררים אחרים, שסיפקו לחברה 36% ממחזור המכירות ב-2012 בהשוואה ל-27% ב-2010. יהודאי אמר שבכוונת החברה להמשיך ולהשקיע בשווקים מתעוררים במרכז ובדרום אמריקה וכן באסיה ובמזרח אירופה.

פרוטרום הרוויחה 52 מיליון דולר במחזור של 618 מיליון דולר ב-2012 בהשוואה לרווח של 42 מיליון דולר במחזור של 518 מיליון דולר ב-2011. שווי השוק של החברה הוא 840 מיליון דולר לאחר עלייה של 47% ב-12 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker