כונס הנכסים הרשמי ומשקיף אי.די.בי פיתוח: לשנות הרכב דירקטוריון החברה

במבנה הקונצרני של אי.די.בי משמשים נושאי משרה אחדים כדירקטורים או מנהלים, הן באי.די.בי. פיתוח והן בחברות אחרות המצויות מעליה או מתחתיה בשרשרת האחזקות

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הילה רז

בעקבות החלטת שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, למנות את עו"ד חגי אולמן כמשקיף לחברת אי.די.בי פיתוח, הנחה היום את אולמן כונס הנכסים הרשמי, פרופ' דוד האן, לפעול מול אי.די.בי פיתוח לשיפור הממשל התאגידי בחברות הקונצרן, כולל ביצוע שינויים בהרכב דירקטוריון החברה. לשם כך, ביקש אולמן מהחברה לפרט כל קשר שיש לדירקטורים לקונצרן מלבד כהונתם כדירקטורים.

אורנשטיין התייחס בהחלטתו אתמול לנושא המשטר התאגידי בחברת אי.די.בי. פיתוח. בית המשפט ציין, כי לא ניתן להתעלם מהחשש לניגוד עניינים של בעלי התפקידים בקונצרן אי.די.בי, בין השאר בשל כהונה מקבילה בדירקטוריונים של מספר חברות.

במבנה הקונצרני של אי.די.בי משמשים נושאי משרה אחדים כדירקטורים או מנהלים, הן באי.די.בי. פיתוח והן בחברות אחרות המצויות מעליה או מתחתיה בשרשרת האחזקות. הכונס הרשמי ואולמן סבורים, כי לנוכח הצורך בבחינה עצמאית ושקולה של ענייני החברות השונות בקונצרן, לרבות זכויות הנושים של כל חברה, יש לפעול לצמצום הכהונה המקבילה של הדירקטורים.

לפיכך, התבקשה החברה להציג גם את הצעדים שבכוונתה לנקוט לביצוע השינויים הנדרשים בהרכב הדירקטוריון שלה או של חברות אחרות בקונצרן, כך שדירקטורים המכהנים בדירקטוריון חברה אחת לא יכהנו במקביל גם בדירקטוריון חברה אחרת.

הצעה לצמצום הכהונה המקבילה של דירקטורים הוצגה גם לבית המשפט על ידי נציגות בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות, בעלת השליטה באי.די.בי פיתוח, ערב מתן החלטתו.

מאי.די.בי פיתוח נמסר בתגובה: "התחלנו ביישום החלטת בית המשפט מאתמול והיא פועלת בנחישות על מנת להשלים את התהליך במלואו ובמהירות. במסגרת ההסדר עם נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות, יבוצעו שינויים בממשל התאגידי, לרבות צמצום מספרם הכולל של הדירקטורים בקבוצה ובאי.די.בי פיתוח, והגבלת מספר חברי הדירקטוריון המכהנים במקביל בשני החברות לשניים. כמו כן, הרכב הדירקטוריונים באי.די.בי אחזקות ובאי.די.בי פיתוח ישתנה, כך שבמקום שניים מהדירקטורים המכהנים כיום בדירקטוריונים אלה, ימונו שני דירקטורים בלתי תלויים. המשך התהליך יושלם בתיאום מלא עם בעלי התפקידים שמינה בית המשפט ובהתחשב בעמדתם".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום