התרופה של פרוטליקס למחלת גושה קיבלה אישור שווק במקסיקו ובצ'ילה

החברה שמפתחת חלבונים תרופתיים באמצעות הנדסה גנטית של תאי גזר, קיבלה את אישור רשויות הבריאות במקסיקו (COFERPRIS) ורשות הבריאות בצ'ילה (PHIC) ל-UPLYSO שהיא תרופה למחלה הגנטית הנדירה גושה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
יורם גביזון

חברת פרוטליקס, שמפתחת חלבונים תרופתיים באמצעות הנדסה גנטית של תאי גזר, קיבלה את אישור רשות הבריאות במקסיקו (COFERPRIS) ורשות הבריאות בצ'ילה (PHIC) ל-UPLYSO שהיא תרופה למחלה הגנטית הנדירה גושה.

UPLYSO תשווק במקסיקו ובצ'ילה על ידי חברת פייזר, שהקימה ב-2009 חברה משותפת לה (60%) ולפרוטליקס (40%), שרוכשת את התרופה במחיר עלות הייצור שלה מפרוטליקס ומשווקת אותה בכל העולם, למעט ישראל, שבה פרוטליקס משווקת את התרופה עצמאית.

מפעלי פרוטליקס
מפעלי פרוטליקסצילום: פרוטליקס

מחלת גושה היא מחלה גנטית נדירה שנובעת מהיעדרו או משיבוש בפעילותו של האנזים GCD שמפרק שומנים. המחלה מתבטאת בהצטברות של שומנים בטחול ובכבד ובפגיעה בייצור כדוריות דם אדומות ובנזקים לשלד. על פי הערכות, יש במקסיקו 200 עד 300 חולים כשהתרופה היחידה שמשווקת עד עתה במדינה זו היא סרזיים של חברת ג'נזיים מקבוצת סנופי. מספר החולים בצ'ילה מגיע על פי פי הערכות ל 50 עד 60. עלות הטיפול במדינות אלו היא 200 אלף דולר לחולה לשנה, כך שהאישורים פותחים בפניה של פרוטליקס שווקים פוטנציאלים שמכירותיהם של 50 עד 72 מליון דולר לשנה בשתי המדינות.

עם קבלת האישור במקסיקו ובצ'ילה גדל מספר המדינות שבהן התרופה מאושרת לשיווק ל-6, כולל אישור ה-FDA במאי 2012. פרוטליקס ממשיכה להמתין לחתימה על הסכם עם משרד הבריאות בברזיל לייצור והספקת התרופה במשך 5 שנים בשווי של 350 מיליון דולר. ההסכם יכלול העברה של טכנולוגיות ייצור לברזיל במטרה להקטין את עלות הרכש למשרד הבריאות במדינה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker