חוקרים אוסטרלים: "תאי הגזע של פלוריסטם בטוחים לשימוש"

חוקרים בלתי תלויים מהמכון להשתלת ריאות באוניברסיטת קווינסלנד שבאוסטרליה הציגו מחקר שערכו עם תאי הגזע מהשליה, שפותחו על ידי פלוריסטם

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מניית פלוריסטם עולה ב-4.1% במחזור של 1.8 מיליון שקל - גבוה ב-30% מהמחזור היומי הממוצע במניה, לאחר שהחברה פרסמה תוצאות ניסוי שקבע כי תאי הגזע שהחברה מפתחת ומייצרת בטוחים לשימוש.

זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם
זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטםצילום: מורן מעיין

חוקרים בלתי תלויים מהמכון להשתלת ריאות באוניברסיטת קווינסלנד שבאוסטרליה הציגו מחקר שערכו עם תאי הגזע מהשליה, שפותחו על ידי פלוריסטם במודלים של ריאות אדם עם יתר לחץ דם ריאתי. המחקר הראה שזרימת הדם לריאות נשמרה ללא תופעות לווי שליליות, בעקבות הזרקת תאי הגזע במינון שמעל המינון הטיפולי.

ממצאי המחקר הוצגו בכנס ה-33 של האגודה הבינלאומית להשתלות לב ריאה (ISHT) במונטריאול, קנדה.

המחקר בוצע בראשתו ד"ר דניאל צ'יימברס ושותפיו מבית החולים פרינס צ'ארלס, ואוניברסיטת קווינסלנד ובמהלכו ריאות אדם שנתרמו, אך נפסלו להשתלה ונגרם להם יתר לחץ דם ריאתי, קיבלו עירוי עם תאי הגזע של פלוריסטם במינון שמעל המינון הטיפולי במשך יותר מ-15 דקות, היישר לעורק הריאה.

החוקרים ציינו ששעה לאחר ההזרקה תפקוד כלי הדם הריאתי היה יציב ללא גילוי תופעות המודינמיות. החוקרים סיכמו שהזרקה של מינון גבוה של תאי גזע מהשליה במודלים של ריאות אדם נמצאה בטיחותית לעורק הריאה ולתפקוד כלי הדם במקרים של יתר לחץ דם ריאתי.

לאחרונה קיבלה חברת התרופות האמריקאית יונייטד ת'רפויטיקס, שנחשבה למובילה עולמית לטיפול בחולים שסובלים ממחלות בכלי הדם בריאה, את אישור הרשויות באוסטרליה להתחיל ניסוי קליני בבני אדם בשלב הראשון תוך שימוש בתאי גזע מהשיליה שפותחו על ידי פלוריסטם במחלת יתר לחץ דם ריאתי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker