ת"א סגרה במגמה מעורבת: מניית בבילון נפלה ב-6%

הדולר היציג נסגר ברמה של 3.59 שקלים וממשיך במסחר הרציף מטה ל-3.58 שקלים עליות נאות באגרות החוב הממשלתיות; מניות הסלולר עלו בחדות: פרטנר הוסיפה 4.1% וסלקום טיפסה ב-2.5%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

המסחר בתל אביב נסגר במגמה ממעורבת .במרכז המסחר עמדו ניסיונות קבוצת אי.די.בי להגיע להסדר עם נושיה ופרישת מנכ"ל בבילון מתפקידו.

מדד ת"א 25 שנחלש אתמול ב-0.7% נסגר ללא שינוי ברמת  1096.86; ת"א 100 שאיבד אתמול 0.5% עלה  ב-0.06% לרמת 1073.9; מדד הבנקים שהתחזק אתמול ב-0.3% ירד 0.2%  ומדד הנדל"ן נחלש אתמול ב-0.1% הוסיף לערכו 0.9%.

מדד ת"א טכנולוגיה שירד אתמול ב-1.5% בהובלת מניית מלאנוקס בעקבות הדו"חות הכספיים שפירסמה בשבוע שעבר, ירד בעוד-0.4%. מלנאוקס סימה את המסחר ב 0.21% עליה. מחזור המסחר זעום 713 מיליון שקל.

באפיק הממשלתי התרחשו עליות שערים נאות של כ 0.5% באפיק השיקלי הארוך, ובאגרות החוב הצמודות מדד שעליות של עד 0.35% .מדדי התל בונד הקונצרני (20,40,60) המשיכו את העליות של הימים האחרונים ,עם עליות של עד 0.1% . מדד בלט התל בונד תשואות החדש אשר המשיך את העליות עם עליה של 0.15% . 

בשוק האג"ח נמשכה אתמול המגמה החיובית בכל מדדי האג"ח, כשאת המגמה הובילו האג"ח הממשלתיות במח"מ ארוך הנהנות מירידת התשואות באג"ח הארוכות בארה"ב בסופ"ש האחרון. זאת, עקב נתונים פושרים של הכלכלה האמריקאית, ונתוני צמיחה חלשים מהצפי.

בלטו במסחר בתל אביב 25 מניות התקשורת , פרטנר עלתה ב4.1% וסלקום עלתה ב 2.5% ללא כל הודעה.

חברת בבילון שבשליטת נועם לניר איבדה 6% את  על רקע התפטרותו של המנכ"ל אלון כרמלי והתוצאות עליהן דיווחה אתמול. כרמלי נימק את החלטתו בכך ש"הגיע למיצוי בתפקידו כמנכ"ל לאחר תקופה של כ-11 שנות עבודה בחברה, מתוכן כיהן כמנכ"ל ב-5 שנים האחרונות". 

כרמלי משאיר את החברה עם קופת מזומנים בהיקף של 138 מיליון שקל אשר תוכל לעזור לה לבצע רכישות של חברות נוספות. בדו"חותיה הבהירה בבילון כי היא מנהלת מו"מ על הסכם לרכישת 100% ממניות חברה העוסקת בפיתוח פתרונות ייחודיים בתחום החיפוש באינטרנט המשפרים את חוויית המשתמש. בבילון דיווחה כי סל הפתרונות של החברה הנרכשת סינרגטי לתחום פעילותה של החברה וצפוי לסייע בשימור בסיס לקוחותיה והגדלתו ובתוך כך לתרום לשיפור ביצועי החברה.המניה ירדה במסחר ב 6%

ניירות הערך של חברת קווינקו המפעילה בתי מלון וקזינו נסחרו על רקע אזהרת החברה כי בדו"חותיה הקרובים היא תכלול הערת עסק חי המטילה ספק ביכולתה להמשיך להתקיים או לעמוד בהתחייבויותיה.

מניית מלאנוקס ריכזה עניין על רקע התוצאות המאכזבות  אותם פירסמה בדו"חות האחרונים. כיל תיסחר על רקע הידיעה כי החברה שוקלת להשקיע מיליארד דולר במפעל פוספט חדש בחו"ל. מניית כיל ירדה 0.87% בעקבות ההודעה כי המדינה תטיל עליה שיעורי מס יותר גבוהים.

מניית הכשרה אנרגיה זינקה במסחר ב-46% ללא כל הודעה. מניית פרוטליקס ירדה ב 2.5% למרות שהחברה הודיעה כי היא מחדירה את תרופת הגושה לשווקים נוספים.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker