בבילון: הרווח הנקי זינק ב-185%; המנכ"ל אלון כרמלי הודיע על פרישתו

כרמלי נימק את החלטתו בכך ש"הגיע למיצוי בתפקידו כמנכ"ל לאחר תקופה של כ-11 שנות עבודה בחברה, מתוכן כיהן כמנכ"ל ב-5 שנים האחרונות ■ החברה סיימה את הרבעון הראשון של 2013 ברווח נקי של 40.4 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן

חברת התוכנה בבילון, שבשליטת נועם לניר, הצליחה להפתיע הערב את המשקיעים. דקות לפני פרסום הדו"חות דיווחה החברה כי המנכ"ל אלון כרמלי, הודיע על כוונתו לפרוש מתפקידו. כרמלי נימק את החלטתו בכך ש"הגיע למיצוי בתפקידו כמנכ"ל לאחר תקופה של כ-11 שנות עבודה בחברה, מתוכן כיהן כמנכ"ל ב-5 שנים האחרונות".

בבילון מסרה כי הדירקטוריון יקים ועדת איתור, במטרה לאתר ולבחון מועמדים ראויים. "לכשיימצא מועמד מתאים, תתבצע חפיפה מסודרת. לאור ניסיונו וכישוריו של המנכ"ל, הדירקטוריון והמנכ"ל הביעו עניין משותף בהמשך העסקתו כאחראי על פיתוח אסטרטגיית החברה לטווח ארוך, לאחר השלמת תהליך החפיפה כאמור לעיל, וזאת, בנוסף להמשך כהונתו כדירקטור".

אלון כרמלי, מנכ"ל בבילוןצילום: דודו בכר

בבילון, המתמחה בפיתוח ושיווק פתרונות תוכנה ושירותים בשוק התרגום המקוון, סיימה את הרבעון הראשון של 2013 עם עלייה של 185% ברווח הנקי, לעומת הרבעון המקביל ל-40.4 מיליון שקל.

הכנסותיה של בבילון הסתכמו ברבעון ראשון ב-178 מיליון שקל, עלייה של 57% לעומת הרבעון המקביל. הכנסותיה של החברה, המדווחת בשקלים, היו אף גבוהות יותר, אלמלא היחלשות הדולר מול השקל בשיעור של 4% ברבעון הראשון, וכן נוכח החלשות היורו בשיעור של 5.1%.

הרווח הגולמי של בבילון צמח ברבעון הראשון של השנה בכ-36%, לעומת הרבעון המקביל, ל-131 מיליון שקל. הרווח התפעולי הסתכם ברבעון ב-47 מיליון שקל, לעומת 17 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ההון עצמי של בבילון הסתכם נכון לסוף מארס 2013 ב-124 מיליון שקל, והוא ממנף מאזן בהיקף של 283 מיליון שקל. החברה נהנית מקופת מזומנים בהיקף של 138 מיליון שקל.

מודל עסקי ייחודי

לבבילון מודל עסקי ייחודי. בשונה מיצרניות תוכן דוגמת וואלה ו-ynet, המשתמשות בחשיפה שלהן ברשת למכירת שטחי פרסום לחברות שונות - בבילון העדיפה להתמקד בהפניה של גולשים למנועי חיפוש עולמיים (דוגמת גוגל) ולגזור קופון עבור כל הקלקה.

כך למשל, כאשר תחפשו מסעדה במנוע החיפוש של בבילון, המותקן עם הורדת התוכנה, ומוצע באתרי האינטרנט של החברה - תקבלו מגוון רחב של קישורים רגילים או ממומנים שיציעו לכם אינספור אפשרויות למסעדות טובות באזורכם. במידה שתקליקו על אחד מהקישורים הממומנים, אותה מסעדה תשלם למנועי החיפוש עמלה, כאשר בבילון תגזור קופון עבור כל הקלקה.

באחרונה הודיעה בבילון שחתמה הסכם עם ענקית האינטרנט יאהו. מדובר בהסכם שיתוף פעולה בתחום האינטרנט והמובייל, שנחתם לתקופה של ארבע שנים עם אפשרות הארכה.

החברה ציינה כי ההכנסות שאינן נובעות מגוגל שולשו במהלך הרבעון ל-63.3 מיליון שקל, כ-34% מסך ההכנסות הכלליות. ברבעון המקביל הגיעו ההכנסות שאינן מגוגל לכ-37.7 מיליון שקל, 18%  מההכנסות. החברה הדגישה כי לאחר תאריך הדו"ח ועד לפרסומו עלו הכנסות שאינן מגוגל לשיעור הגבוה מ-50% מהכנסותיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker