אייל גבאי: אבדוק אחריות בעלי השליטה ונושאי המשרה להידרדרות באי.די.בי

התנועה לאיכות השלטון: "לא ניתן אפילו לשקול מתן פטור מתביעות במסגרת ההסדר, קודם שתבוצע בדיקה מעמיקה, הן ביחס לתביעות שכבר הוגשו והן ביחס לפוטנציאל להגשת תביעות נוספות"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

אייל גבאי, המומחה לבחינת הסדר החוב באי.די.בי אחזקות, הודיע לתנועה לאיכות השלטון כי יבקש מבית המשפט להעמיק את הבדיקה בנושאים אלו, ובפרט ביחס למדיניות חלוקת הדיבידנדים בחברה בשנים האחרונות.

הודעת גבאי באה לאחר שהתנועה לאיכות השלטון פנתה אליו וביקשה ממנו להבהיר לכל המעורבים בהסדר החוב של החברה כי פטור מתביעות במסגרת הסדר חוב איננו קביל, בוודאי לא בהתחשב בנסיבותיה של אי.די.בי אחזקות.

התנועה הדגישה כי סעיף הפטור נראה חשוד במיוחד בנסיבותיה של אי.די.בי אחזקות: "ידוע לכל שנגד החברה הוגשו לפחות שתי בקשות לאישור תובענה נגזרת, אחת מהן בעילה של חלוקת דיבידנדים אסורה במשך מספר שנים בשווי של כ-1.5 מיליארד שקל, זאת לצד החקירה שמנהלת רשות ניירות ערך נגד בעל השליטה נוחי דנקנר, ועל רקע שורת עסקות תמוהות שבוצעה בפירמידת אי.די.בי במהלך השנים (כגון רכישת מעריב והלוואת בעלים לחברת כור)".

בתשובה למכתבהּ של התנועה, הודיע גבאי כי פנה לבית המשפט בבקשה לבדוק מחדש את סוגיית חלוקת הדיבידנדים בחברה בשנים האחרונות. בנוסף, הודיע גבאי כי ביקש מבית המשפט להעמיק את הבדיקה בנוגע ל"סעיף הפטור" בהסדר, אשר אמור להעניק לבעל השליטה ולנושאי המשרה פטור מאחריות למעשים שהביאו את החברה למצבה הקשה הנוכחי.

אייל גבאיצילום: מיכל פתאל

התנועה לאיכות השלטון בירכה את גבאי על פנייתו לבית המשפט וקראה לו לבחון לעומק את סיכויי התביעות נגד אי.די.בי אחזקות, נושאי המשרה ובעלי המניות בחברה בגין פעולות אסורות. "לא ניתן אפילו לשקול מתן פטור מתביעות במסגרת ההסדר, קודם שתבוצע בדיקה מעמיקה, הן ביחס לתביעות שכבר הוגשו, והן ביחס לפוטנציאל להגשת תביעות נוספות", קבעה התנועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker