שכרו של יו"ר מזרחי טפחות יעמוד על 5.1 מיליון שקל בשנה

השכר כולל משכורת חודשית של 180 אלף שקל, רכב, החזרי הוצאות טלפון בסך 6.5 אלף שקל בשנה, דמי הבראה עד 14 אלף שקל בשנה, 22 ימי חופשה בשנה ומענקים שהיקפם ייגזר מביצועי הבנק; בתום כהונתו יקבל 6 חודשי הסתגלות בשכר מלא

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק מזרחי טפחות פרסם היום (ד') זימון לאסיפת בעלי מניות שעל סדר יומה אישור תנאי העסקתו של יו"ר הבנק, משה וידמן. מדובר במשכורת חודשית בסך 180 אלף שקל צמוד לעליות במדד המחירים לצרכן, אך לא צמוד לירידות במדד.

בנוסף יקבל יו"ר רכב על חשבון הבנק, החזרי הוצאות טלפון בסך 6.5 אלף שקל בשנה, דמי הבראה בסך של עד 14 אלף שקל בשנה ו-22 ימי חופשה בשנה. לאחר תום כהונתו יקבל וידמן 6 חודשי הסתגלות בשכר מלא. כמו כן, וידמן יקבל מענקים, שהיקפם ייגזר מביצועי הבנק. לפי סימולציה של הבנק, על פי תוצאות הבנק ברבעונים האחרונים יהיה זכאי וידמן למענק של כ-2.5 מיליון שקל בשנה (חלקו מענק נדחה). הבנק מעריך כי העלות הכוללת של העסקת היו"ר תסתכם בכ-5.1 מיליון שקל בשנה.

המענק השנתי של וידמן ייגזר על פי ביצועי הבנק לפי מדדים שונים: 55% מהמענק ימדד על פי התשואה על ההון שהבנק יציג, כשהרף המינימאלי לזכאות למענק הינו תשואה על ההון של 9%. תשואה על ההון של 13.5% תקנה ליו"ר מענק בגובה 9 משכורות. 15% מהמענק יקבע על פי יחס היעילות של הבנק, 15% מהמענק ייקבע על בסיס שיקול דעת הדירקטוריון ו-15% נוספים ייקבע על בסיס תשואה עודפת של מניית הבנק, כולל דיווידנד ביחס למדד מניות הבנקים. הבנק ציין כי "ועדת התגמול והדירקטוריון אישרו את תנאי הכהונה וההעסקה ליו"ר פה אחד (למעט העובדה שהיו"ר לא השתתף ולא הצביע בישיבת הדירקטוריון).

וידמן מונה לתפקיד היו"ר לאחר פרישתו של היו"ר הקודם, יעקב פרי, שהודיע על פרישתו לטובת החיים הפוליטיים וזאת לאחר שהמפקח על הבנקים פתח בבדיקה אודות איכות הממשל התאגידי בדירקטוריון הבנק. מאז מכהן וידמן ללא שכר, וזאת לאור הליכי אישור השכר שהפכו להיות מורכבים יותר בעקבות התיקון 20 לחוק החברות והעובדה כי מזרחי טפחות הוא בין הגופים הראשונים שאישר את שכר היו"ר במתכונת זו.

וידמן מכהן כדירקטור בבנק מאז 2010 וכן כיהן כדירקטור בבנק בשנת 99. במקביל, הוא מכהן בדירקטוריונים של חברות בשליטת עידן עופר, מהן התחייב להתפטר לרגל מינויו ליו"ר הבנק. וידמן נחשב למינוי של משפחת עופר, מבעלות השליטה בבנק, ולאחר תום כהונתו ב-2015 צפוי דירקטוריון הבנק למנות יו"ר שיומלץ על ידי משפחת ורטהיים, השותפה לגרעין השליטה בבנק.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

משה וידמןצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker