שוק המט"ח

השקל מתחזק לעומת הדולר והיורו

הדולר יורד ב-0.1% ל-3.625 שקלים; היורו נחלש ב-0.1% ל-4.706 שקלים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר בשוק מטבע החוץ נפתח הבוקר בהתחזקות של השקל מול המטבעות הזרים. הדולר נחלש כעת במסחר אל מול השקל ב-0.1% ל-3.625 שקלים. היורו נחלש ב-0.1% ונסחר סביב 4.706 שקלים.

כלכלני ATRADE סבורים כי נתוני המקרו המאכזבים שהתפרסמו בסין ובאירופה מאפשרים לדולר לשמור על כוחו ולהמשיך להתחזק אל מול שאר המטבעות בעולם. מדד מנהלי הרכש בגרמניה העיד על כך כשחלה התכווצות בסקטור הייצור והשירותים. הנתונים מעידים על כך שהכלכלה הגדולה בגוש היורו ממשיכה לסגת בהדרגה - עובדה אשר מפעילה לחץ על המטבע האירופי וגורמת לו להיסחר מתחת ל-1.3 דולר ליורו.

כלכלני ATRADE מאמינים כי "למרות הלחץ המופעל על בנק ישראל להתערב במסחר, המצב הנוכחי בשוק המט"ח מאפשר לבנק לשמור על נייטרליות לעת עתה. המשקיעים לא ממהרים לנטוש את הדולר בזירה הבינלאומית למרות העליות החדות בשווקים אשר בדרך כלל מובילות להתרסקות הדולר לטובת השקעות אגרסיביות יותר. חוסר הוודאות בשווקים ימשיך לשחק לטובת המטבע האמריקאי הנחשב לנכס מקלט".

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות הוסיף כי: "פעילות סקטור האנרגיה בולמת את ייסוף השקל. אולם בראייה קדימה, ללא מעורבות ערה מצד בנק ישראל והאוצר, הדולר צפוי לשוב ולהיחלש אל מול השקל ולהוסיף דלק לפגיעה המתמשכת ברווחיות חברות הייצוא". 

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker