שמואל האוזר: "כרשות, אנו מוטרדים מתופעת הסדרי החוב"

יו"ר רשות ניירות ערך הגיש היום את הדו"ח השנתי של הרשות ליו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי ■ האוזר: "אנו נמצאים בתקופה בה הדיון נסוב סביב הסדרי חוב ולחברות רבות יש הערת עסק חי - אנו מוטרדים מהסוגיה"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יו"ר רשות ניירות ערך שמואל האוזר העניק ליו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי את הדו"ח השנתי של הרשות לשנת 2012. האוזר: "הדו"ח כולל הקלות לגופים מפוקחים מבלי לפגוע בהגנת המשקיעים כמו הבדלה בין חברות קטנות לגדולות וגם הסרת חסמים רגולטוריים שהתכלית שלהם היא פיתוח שוק ההון. אנו נמצאים בתקופה בה הדיון נסוב סביב הסדרי חוב ולחברות רבות יש הערת עסק חי - אנו מוטרדים מהסוגיה ורוצים שהמשקיעים יקבלו את כל המידע הנדרש".

האוזר אמר כי "כרשות אנו מוטרדים מתופעת הסדרי החוב. אנו כרשות מאז המשבר הפיננסי העולמי טיפלנו ב-120 הסדרי חוב של החברות הציבוריות כולל תספורות. כאתה מוחק חוב, משמעות התספורת היא שמישהו לא מקבל את כספו בחזרה בין אם המדובר במשקיע באג"ח או בבנק שלא מקבל את כספו".

האוזר הוסיף כי "הרשות מפקחת על הנפקות לציבור כל אחד מסוגי האשראי מחייב טיפול שונה. יש חוב של 750 מיליארד שקל הלוואות לסקטור העיסקי שמתוכו 300 מיליארד שקל הוא חוב סחיר לחברות הציבוריות באמצעות הנפקת אג"ח ועוד כמה מאות מיליארדים למשקיעים המוסדיים. חלק ארי הוא הבנקים כ-400 מיליארד שקל, וחלק של משקיעים מוסדיים, אג"ח פרטי והלוואות".

שמואל האוזרצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker