"התעלמות פישר מהיסוף בשקל תאלץ אותו לנקוט בצעד קשה"

המסחר במט"ח המשיך גם היום להתנהל ביציבות יחסית: הדולר ירד ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.6250 שקלים ■ היורו נחלש ב-0.5% לשער יציג של 4.7096 שקלים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר במט"ח המשיך גם היום (ג') להתנהל ביציבות יחסית: הדולר ירד ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.6250 שקלים. היורו נחלש ב-0.5% לשער יציג של 4.7096 שקלים. מול הדולר איבד היורו 0.22% ונסחר לפי 1.3038 דולרים ליורו אחד.

ד"ר גדעון בן נון, מנכ"ל אג'יו ניהול סיכונים והחלטות פיננסיות, סבור כי שער הדולר ימשיך לנוע בתחום של 3.65-3.8 שקלים על רקע המשך סימני ההאטה בכלכלה המקומית והימנעות מביצוע צעדים מוניטאריים ופיסקאליים.

"למרות שסוגיית הסדרי החוב במשק הינה אכן חשובה ודחופה, ובמיוחד עניין החוב של גנדן לבנק לאומי, אנו חושבים שבנק ישראל צריך לשים לב להאטה הכלכלית המקומית והגלובלית ובנוסף גם לשקל, אשר ממשיך להתחזק מול הדולר בניגוד גמור לכמעט כל שאר המטבעות בעולם", ציין הבוקר בן נון.

"קשה למצוא להתחזקות זו סיבה כלכלית ריאלית, אולם ברור כי ישנם שחקנים המנצלים את הריבית השקלית העודפת על הדולר ואת היציבות במטבע כדי לגרוף תשואות. התעלמות בנק ישראל מהעניין רק מאיצה את התהליך ותאלץ אותו לנקוט בצעד חריף יותר בעתיד הלא רחוק, בכדי לבלום את מגמת התיסוף.

"הצלחתו לא מכבר בהתערבות מתחת ל-3.6 שקל לדולר לא תעמוד לרשותו עוד זמן רב, משמע, הוא מוכרח לחזור לפעול בשוק המט"ח. אנו מעריכים כי בעת בה התערבותו תהיה משמעותית יהיה בה את היכולת להפוך את המגמה", הדגיש בן נון.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker