שריג: לסוכני ביטוח תפקיד חשוב בהפצת הפנסיה; יתוגמלו בהתאם

הממונה על שוק ההון והביטוח נאם בכנס סוכני הביטוח השנתי ואמר כי סוכן "לא יוכל להסתפק בהמלצה בשלב החיסכון, אלא יידרש גם לוודא שלקוחותיו יפרשו עם המוצר המתאים להם ביותר"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בפתיחת כנס סוכני הביטוח השנתי שנערך הערב (ב') נאם הממונה על שוק ההון והביטוח עודד שריג ואמר: "הנוכחות שלנו בכנסים של לשכת סוכני ביטוח איננה במקרה. אנחנו כאן כי אנחנו מאמינים שחשוב לשמור על קשר ישיר עם הסוכנים, מעבר לשיח הרציף שיש לנו עם נציגי הלשכה. יש לנו הרבה מאוד ויכוחים. אודי (נשיא הלשכה - א"ש) מייצג את עמדותיכם בנחישות ובעקשנות".

עוד אמר שריג כי "לפני כחודש פרסמנו נייר עמדה בו הזמנו את הציבור להשתתף בדיון בנושא שוק קצבאות עתידי. הנייר מציג סוגיות הנוגעות למימוש זכויות בפרישה. מטרת נייר העמדה היא לעודד חשיבה ולהתניע דיון על משמעות התארכות תוחלת החיים לבני הגיל השלישי. השינויים האלו מציבים אתגרים מקצועיים חדשים גם לכם, סוכני הביטוח. סוכן, שמכיר היטב את הלקוחות שלו ומלווה אותם בצמתים החשובים ביותר בחייהם, לא יוכל להסתפק בהמלצה בשלב החיסכון, אלא יידרש גם לוודא שלקוחותיו יפרשו עם המוצר המתאים להם ביותר".

פרופ' עודד שריגצילום: עופר וקנין

שריג המשיך לדבר אל ליבם של סוכני הביטוח: "כדי לאפשר שירות אמין ויעיל, אנחנו ממשיכים לקדם במלוא המרץ את הקמת המסלקה הפנסיונית. כפי שאמרתי בעבר, חזון אגף שוק ההון הוא להגיע לשוק ביטוח דיגיטלי לחלוטין. המסלקה תסייע ביישום החזון בכך שתגביר את זמינות המידע לכולם, ובכלל זה לסוכני ביטוח, ותייעל את פעולת השוק, לרווחת כולם. המסלקה תעלה לאוויר בקיץ זה, בשלבים. השלב הראשון והמיידי מכוון אליכם: בשלב זה ייסלק מידע בין בעלי רישיונות לגופים מוסדיים. סוכני ביטוח לא יחויבו להתחבר למסלקה, אך החל מ- 2016 תדרשו לפעול או באמצעות המסלקה או באמצעים ממוכנים אחרים, כחלק מהעברת השוק לתפעול דיגיטלי מלא".

שריג הוסיף כי "לסוכני ביטוח יש תפקיד חשוב בהפצת מוצרי ביטוח ופנסיה. המטרה שלנו היא להביא למבנה תגמול מאוזן יותר. לאחר שפרסמנו שלוש טיוטות ולאחר דיון מקיף וארוך עם לשכת סוכני הביטוח, הגענו להסכמות ואנחנו מתכוונים להביא את התקנות לאישור ועדת הכספים בשבועות הקרובים. כמו כן, בכוונתנו להביא לכנסת לאישור את תיקון חוק הייעוץ והשיווק הפנסיוני, כדי לאפשר לעובדים לבחור את המתווכים הפנסיוניים אותם הם מעדיפים. זה לא סוד כי בימים אלו אנחנו בוחנים את פעילות סוכנויות ההסדרים, שמצד אחד נותנות שירותים למעסיקים ומצד שני משווקות מוצרי חיסכון פנסיוני לעובדי המעסיקים. אנחנו מוטרדים מכפל התפקידים ומהפוטנציאל לניגוד עניינים".

לסיום נגע שריג בתחומי האכיפה: "נושא נוסף שעל סדר היום באגף הוא היקף פעילות האכיפה והביקורת, הן על גופים מוסדיים והן על סוכנויות ביטוח. אנו רואים בהסדרה ובאכיפה פעולות תלויות ומשלימות. בהקשר זה, חשוב לי להדגיש דברים שאמרתי בעבר: ביקורות הן אמצעי בלבד. המטרה היא הבטחת התנהלות תקינה ושיפור הרמה המקצועית של כל השחקנים. התנהלות תקינה ונכונה של סוכנים תתבטא, בראש ובראשונה, בהקפדה על הוראות הדין, במקצועיות ובנהלי עבודה ראויים. זו הדרך שאנחנו בוחנים הן גופים מוסדיים והן סוכנויות, לטובת השוק כולו".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker