רוסק עמינח: "רחשי לב הציבור אינם נסתרים מעיניינו"

"המתווה המתגבש להסדר הינו עם חברת גנדן לא עם בעלי השליטה בה, ומתבסס על מו"מ עם משקיע זר שעתיד להזרים כסף לתוך החברה מתוך כוונה לשקמה - המתווה לא כולל ויתור על התחיבויות אישיות של בעלי השליטה בקבוצה"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים133
מיכאל רוכוורגר

"ימים אלה אינם פשוטים עבור כולנו. כמנכ"ל הבנק אני מישירה מבטי אליכם ואומרת לכם באופן ברור: לאומי ממצה כל דרך לגביית חובותיו ומשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו. נמשיך לפעול בהתאם לערכי לאומי ולהוות דוגמה להתנהלות מקצועית וערכית", כך הגיבה היום לראשונה המנכ"לית הראשית של בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, במכתב לעובדי קבוצת לאומי בעקבות חשיפת TheMarker והלחץ הציבורי שנוצר בעקבותיו, על המגעים לגבי הסדר החוב שהתגבש בין חברת גנדן הולדינגס הפרטית של נוחי דנקנר ומשפחתו (שהנה בעלת השליטה באי.די.בי אחזקות הציבורית) לבין לאומי, החייבת ללאומי כ-450 מיליון שקל.

רוסק עמינח כתבה כי: "המתווה המתגבש להסדר הינו עם חברת גנדן הולדינגס בע"מ ולא עם בעלי השליטה בה, ומתבסס על מו"מ עם משקיע זר שעתיד להזרים כסף לתוך החברה מתוך כוונה לשקמה. לדעת הנהלת הבנק והדירקטוריון המתווה, זהו המתווה המיטבי עבור הבנק כנושה של קבוצת גנדן ואי.די.בי. המתווה לא כולל ויתור על התחיבויות אישיות של בעלי השליטה בקבוצה".

רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומיצילום: ניר קידר

במסגרת המתווה, עשוי היה לאומי למחוק כ-100-200 מיליון שקל מהחוב של דנקנר ובינתים החליט הבנק אתמול להשהות את המגעים מול גנדן עד לסיום הבדיקה של המפקח על הבנקים, דודו זקן.

"אתחיל בנימה האישית: בתפקידי כמנכ"ל, חובתי לפעול באחריות, כאשר לנגד עיני טובת הבנק וטובתו של ציבור ובעלי מניותיו. כל הסדר חוב שנעשה בבנק, כחלק משגרת התעשייה הבנקאית, נעשה תמיד בראייה כזו" כותבת רוסק עמינח, ומוסיפה כי: "רחשי לב הציבור אינם נסתרים מעיניינו".

"הדיון הציבורי של הימים האחרונים חשף הסתייגות רחבה מהמתווה להסדר. לדאבוני, חובת הסודיות הבנקאית לא מאפשרת לנו להציג את כלל הנתונים והעובדות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker