הדולר ננעל ביציבות; "אם תתרחש מפולת - יזנק ל-3.8 שקלים"

הדולר נקבע היום בשער יציג של 3.62 שקלים ■ היורו ירד ב-0.5%, ונקבע בשער יציג של 4.73 שקלים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יציבות יחסית נרשמה היום במסחר במט"ח. הדולר ננעל כמעט ללא שינוי, ושערו היציג נקבע על 3.6230 שקלים. היורו יורד ב-0.5%  ונקבע בשער יציג של 4.7337 שקלים. מול הדולר נסחר היורו ביציבות ברמה של 1.3 דולר ליורו אחד.

"הדולר ממשיך ליהנות מהסנטימנט השלילי בשווקים וממעורבותו של בנק ישראל במערכה", הסביר היום חזי ינושבסקי ראש מחלקת מחקר בחסרת המסחר ATRADE. "המסחר בדולר-שקל ממשיך לבסס היטב את מעמדו מעל 3.6 שקלים".

"הפחד בשווקים משרת את האינטרס של בנק ישראל היות והמשקיעים בעולם מעדיפים לרכוש את הדולר בעתות של ירידות וחוסר ודאות בשווקים. אנו מעריכים כי שער הדולר עשוי לבחון את אזור ההתנגדות הבאה הניצבת ב-3.67 שקלים לדולר. אם תתרחש מפולת בשווקים, השטר הירוק עלול לזנק חזרה לכיוון 3.8 שקלים".

ב-ATRADE ציינו הבוקר כי הפחד בשווקים צובר תאוצה בימים האחרונים. "מחזורי המסחר הגבוהים יחסית בימים של ירידות מצביעים על כך שהמוכרים מתחילים לקחת את השליטה לידיהם. האם אנו בתחילתו של תיקון?, בהחלט ייתכן. הבריחה של המשקיעים לכיוון הין והדולר מהווה אות הזהרה ראשון שמשהו רע בהחלט עומד לקראת", נכתב.

בנוסף הדגישו בחברת המסחר כי נתוני המקרו ממשיכים לאכזב. "אחרי נתוני התמ"ג הפושרים של סין מתחילת השבוע, נתוני המקרו החלשים שהתפרסמו באירופה ונתון האבטלה הגרוע שהתפרסם בבריטניה, המשקיעים מתחילים לחשוש מפני משבר של ממש. הפחד צובר תאוצה אחרי שקרן המטבע הבינלאומית חתכה את תחזית הצמיחה הכלכלית הגלובלית, ואחרי שסוכנות הדירוג אגן גונס חתכה את דירוג האשראי של גרמניה".

עיניי הסוחרים היום נשואות אל עבר פסגת ה-G20. הנושא המרכזי שיעמוד על הפרק יהיה תוכניות התמריצים האגרסיביות המיושמות כמעט בכל אחת מהמדינות, בעיקר ביפן אשר פועלת בצורה אגרסיבית ביותר במטרה לעודד את הכלכלה ולמוטט את הין היפני אשר פגע קשות ביצואניות הגדולות במדינה.

לדברי ינושבסקי, "רבים מעריכים כי הממשל ביפן עלול לאבד שליטה מרוב התוכניות שהיא משיקה חודש אחר חודש וזה למעשה ייפגע עוד יותר בכלכלה השלישית בגדולה בעולם".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker