בלעדי |

אנדורן לא תעסוק בנושא בזן במשך שנה; במכירת כיל - חצי שנה

לפני ההצבעה בממשלה על מינויה לתפקיד מנכ"לית האוצר, הופיעה אנדורן בפני הוועדה לניגוד עניינים בנציבת שירות המדינה ומסרה על עיסוקיה בשנים האחרונות, כולל אצל משפחת עופר, כחברת מועצת המנהלים של בזן

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

היועץ המשפטי של האוצר, עו"ד יואל בריס, קבע כי המנכ"לית החדשה של המשרד, יעל אנדורן, לא תוכל לעסוק בכל נושא שקשור לעסקיה של משפחת עופר, כולל העסקה למכירת כיל לחברת הענק הקנדית פוטאש.

יעל אנדורןצילום: אייל טואג

כמקובל, לפני ההצבעה בממשלה על מינויה לתפקיד מנכ"לית האוצר, הופיעה אנדורן בפני הוועדה לניגוד עניינים בנציבת שירות המדינה, ומסרה על עיסוקיה בשנים האחרונות, כולל אצל משפחת עופר, כחברת מועצת המנהלים של בזן, וכן על קשרים אחרים שהיו לה עם משפחת עופר. אנדורן ציינה כי התפטרה מתפקידה כדירקטורית חיצונית בבזן לקראת כניסתה לתפקיד מנכ"לית האוצר.

על רקע זה, נקבע כי אנדורן לא תוכל בשנה הקרובה לעסוק בשום נושא שקשור לעסקיה של משפחת עופר ולא תהיה מעורבת באופן ישיר או עקיף בכל נושא ודבר הקשור למכירת כיל לפוטאש. בישיבת הממשלה ביום ראשון האחרון, בה אושר המינוי של אנדורן, נמסר לשרים כי היא חתמה על הסכם ניגוד עניינים. לא נמסרו לשרים פרטי ההסכם.

מהאוצר נמסר בתגובה כי "מנכ"לית האוצר, יעל אנדורן, שימשה כדירקטורית חיצונית בחברת בזן במשך 11 חודשים. בשל כך, הוחלט כי לא תעסוק בכל הקשור בענייני חברת בז" וחברות בנות שלה במשך שנה. כמו כן, לא תעסוק בענייני בעלי השליטה בבזן ובחברות שבשליטתן במשך חצי שנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker