מרקסטון תדולל עד 2% אם לא תזרים הלוואות בעלים לפסגות

כך עולה מאישור דירקטוריון של הבורסה לניירות ערך שניתן לפסגות, לצורך אפשרות של שינוי מסוים באחזקות בעלי השליטה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קרן ההשקעות הפרטיות (פריווט אקוויטי) מרקסטון ,המנוהלת בישראל ע"י רון לובש, אמיר קס ודני גילרמן, עשויה להידלל עד 2% באחזקותיה בבית ההשקעות פסגות שבשליטת קרן אייפקס (76%), המנוהלת בישראל ע"י זהבית כהן - כך עולה מאישור דירקטוריון של הבורסה לניירות ערך שניתן לפסגות, לצורך אפשרות של שינוי מסוים באחזקות בעלי השליטה. מרקסטון מחזיקה בפסגות בכ-24%

פסגות, המנוהלת ע"י חגי בדש, ביקשה לקבל אישור זה במסגרת הלוואת בעלים של כ-32 מיליון יורו ‏(כ-150 מיליון שקל‏) שהזרימה לאחרונה אייפקס לפסגות לצורך השלמת העסקה לרכישת חברת תעודות הסל של בית ההשקעות מיטב על ידי פסגות, תמורת כ-153 מיליון שקל, בעוד שמרקסטון לא הזרימה את הכסף לפסגות.

רון לובש ואמיר קסצילום: גיא רייביץ

האישור מתייחס לכך שאם פסגות לא תיפרע חזרה את ההלוואה לאייפקס והיא תומר להון, וכן מרקסטון מצדה לא תזרים הלוואת בעלים אחרת שתשמור על אחזקותיה,מרקסטון תדולל. האישור אמנם ניתן לדילול של עד 2% וזאת למקרה ששווי נכסי מיטב סל יעלה משמעותית ופסגות תצטרך לשלם למיטב סכומים נוספים שעשויים להגיע מאייפקס, אך בפועל אם מרקסטון תדולל לפי הערכות זה יהיה בכ-1.2%, לפי שווי גבוה של כ-2.7 מיליארד שקל, שלפיו נרכשה השליטה בפסגות ב-2010 מידי קרן יורק.

דירקטוריון פסגות עדיין לא אישר סופית את מנגנון הדילול שיתבצע, והוא צפוי להתכנס בקרוב לצורך כך.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker