הסדר החוב בסנטרל יורופיאן: מחזיקי האג"ח אישרו דחייה בתשלום הקרן

החברה שניסחה בנובמבר הסדר חוב כולל עם נושיה חייבת למחזיקי האג"ח שלה כ-106 מיליון שקל ■ המועד המקורי לתשלום הקרן והריבית אמור היה להיות סוף אפריל, אך זה נדחה ל-28 במאי

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מחזיקי האג"ח מסדרה א' של סנטרל יורופיאן אישרו אתמול באסיפה מיוחדת דחייה של חודש במועד תשלום הקרן והריבית למחזיקי איגרות חוב, כך דיווחה הבוקר החברה. המועד המקורי לתשלום הקרן והריבית אמור היה להיות סוף אפריל, אך זה נדחה ל-28 במאי.

ההחלטה על הדחייה, שאינה הראשונה, התקבלה ברוב של 92% מהקולות, מבין רבע ממחזיקי איגרות החוב שנכחו באסיפה. הדחייה נועדה לאפשר לסנטרל, שקופתה התרוקנה לחלוטין (סולו), להשלים את הליך הסדר החוב עם מחזיקי האג"ח, להם היא חייבת כ-106 מיליון שקל.

רותי עופרצילום: תומר אפלבאום

סנטרל, שנשלטה בעבר על ידי יולי עופר המנוח באמצעות חברת פרימיום הבורסאית וכיום נשלטת בידי רות עופר והיו"ר נמרוד רינות, עוסקת בנדל"ן ובמלונאות במזרח אירופה, בעיקר בהונגריה. החברה נקלעה לקשיים על רקע משבר 2008, שגם לצניחה בשווי הנדל"ן של חברות שפעלו במזרח אירופה.

באחרונה חתמו בעלי השליטה בסנטרל יורופיאן על הסכם עקרונות עם קבוצת משקיעים בראשות איש הנדל"ן אבי צמח להזרמת הון לחברה שבקשיים. על פי ההסדר, קבוצת משקיעים היתה אמורה בין השאר, להזרים 12 מיליון שקל לפרימיום, תמורת הקצאת 43.2% מהחברה ולתת ערבות בנקראות לסנטרל. ואולם ההסכם לא יצא אל הפועל, ולפני כחודש וחצי דיווחה סנטרל כי אינה מחויבת אליו.

בנובמבר גובש הסדר חוב בין סנטרל לבין נושיה, במסגרתו הסכימה נציגות מחזיקי האג"ח ל"תספורת" של 62% על החוב. על פי ההסדר שהתגבש, הוסכם בין היתר כי במקום סדרה א' תונפק סדרה חדשה של החברה האם פרימיום בהיקף של 40 מיליון שקל שתהיה צמודה למדד ותישא ריבית קבועה של 5%.

30 מיליון שקל מהסדרה ישולמו החל משלהי 2014, תוך ש-10 מיליון שקל נוספים ייפרעו תוך 18 חודשים מאישור ההסדר על ידי בית המשפט וסכום זה יישא ריבית צמודה של 2% בלבד. יתרת הקרן, בסך 30 מיליון שקל, תשולם בחמישה תשלומים שווים החל מתום 60 חודשים ממועד אישור ההסדר.

כמו כן, הוסכם בין הצדדים כי לפרמיום תוענק זכות לבצע פירעון מוקדם של הקרן והריבית ללא עמלות. מחזיקי איגרות החוב יקבלו 30% מהון המניות של פרימיום ו-15% מהון המניות של אינוונטק, חברה הבת של סנטרל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker