גבעות עולם יוצאת לרוד שואו: תערוך כנס משקיעים ביום רביעי

הכנס נערך לקראת הנפקה שמתכוונת השותפות לבצע במטרה להשיג מימון לקידוחים הבאים שבכוונתה להוציא אל הפועל - מגד 7 ומגד 8 ■ במקביל, גבעות דיווחה כי מגדל הקידוח לבאר "מגד 6" צפוי להגיע לארץ בסוף החודש

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

שותפות חיפושי הנפט גבעות עולם, שבשליטת הגיאולוג טוביה לוסקין, מסרה היום כי מגדל הקידוח שאמו לשמש את הבארות מגד 6,7 ו-8 צפוי להגיע לארץ בסוף החודש. השותפות העריכה כי יידרשו כשלושה שבועות מההגעה להובלת מגדל הקידוח והקמתו באתר "מגד", הסמוך לראש העין.

על פי התוכנית של השותפות, קידוח "מגד 6" יחל ברבעון השני של השנה, ומבחני ההפקה יתקיימו ברבעון הרביעי של 2013. עלות הקידוח מסתכמת ב-16 מיליון דולר, לא כולל מבחני הפקה בעלות נוספת של 9 מיליון דולר. נכון לסוף 2012 בקופת השותפות כ-21 מיליון דולר, שצפויים להספיק לביצוע הקידוח.

במקביל לדיווח על הגעת המגדל, גבעות נערכת לכנס משקיעים שייערך ביום רביעי הקרוב (17 באפריל). השותפות פירסמה היום מצגת שבכוונתה להציג בכנס. השותפות מתכוונת לבצע בקרוב הנפקה של אג"ח למשקיעים מוסדיים (הקצאה פרטית ולא ציבורית). ההנפקה נועדה להשיג למימון נוסף לשם ביצועי הקידוחים "מגד 7" וב"מגד 8", השכנים למגד 6.

כעת בקופתה גבעות עולם מזומנים המספיקים רק לקידוח מגד 6. בהנחה שיגויס הכסף, שני הקידוחים הנוספים צפויים לצאת אל הפועל ברבעון הרביעי של 2013 וברבעון השני של 2014 בהתאמה. הקבלן המבצע הוא S.C DAFORA GROUP S.A. כל אחד מהקידוחים צפוי להגיע לעומק של 5 ק"מ, כשמשך הקידוח יגיע לארבעה חודשים.

קידוח של גבעות בגבעת כוח ליד ראש העין
קידוח של גבעות בגבעת כוח ליד ראש העיןצילום: דניאל בר און

שותפות גבעות עולם נסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של כ-507 מיליון שקל. השותף הכללי (חברת הניהול) של הרישיונות נמצא בשליטת מספר חברות פרטיות השייכות בעיקר לגיאולוג לוסקין ולדירקטורים נגה בן דוד ושמואל בקר.

רזרבות הנפט הכלליות בשדה מגד, שמפיק כבר היום נפט באמצעות באר מגד 5, מסתכמות ב-15.8 מיליון חביות, בעוד שהרזרבות המוכחות עומדות על 2.4 מיליון בלבד. לשם השוואה, צריכת הדלקים של ישראל מסתכמת ב-100 מיליון חביות נפט בשנה. במהלך 2012 הפיקה באר מגד 5 קרוב ל-200 אלף חביות נפט, בהמשך לכ-140 אלף חביות בשנה שלפני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker