אחד העם |

יום דליל בבורסה: מחזור המסחר - 523 מיליון שקל

כיל ירדה ב-2.9% החברה לישראל השילה 1% ■ הזמדנות ישראלית נפלה ב-6.7% ■ אל על זינקה ב-4.4% ■ התל בונדים נסחרו בעליות קלות של פחות מ0.1%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

שבוע המסחר המקוצר בבורסת תל אביב נפתח ונסגר ללא שינוי.  מדד ת"א 25 ירד ב 0.02% לרמת 1230.35 הנקודות  מדד ת"א 100 השיל 0.03% ל-1096.08 הנקודות; מדד התקשורת, שזינק בשבוע שעבר-7.6% והשלים עלייה של 12.7% מתחילת השנה הוסיף עוד 0.17% לערכו.

מדד הנפט והגז ירד   ב-0.3%; מניית רציו  נפלה ב-1.2%. מניית אבנר ירדה ב 0.4%; דלק קידוחים השילה מערכה 0.5% ; 

הזדמנות ישראלית נפלה ב-6.7% בתגובה לדו"ח המשאבים שהוציאה ביום חמישי בתום המסחר. בדו"ח הבהירה החברה למשקיעים כי כמויות הגז שנמצאו בקידוח "ישי", בו היא מחזיקה 10%, זניחות. האכזבה מקידוח זה מצטרפת לאכזבות קודמות בסקטור הגז במסגרת קידוחי מירה ושרה. מחזור המסחר בבורסה עלוב ומסתכם ב-220 מיליון שקל נכון לשעה 12:40.

מלאנוקס זינקה ב-4.9% על רקע פערי ארביטראז חיוביים מול הבורסה בארה"ב. בבילון הוסיפה 1.4% וטאואר השילה 3.5% מערכה.

בגזרת השוק הסולידי מדדי התל בונד (20, 40, 60) נסחרים בעליות של פחות מ0.1%. אגרת החוב השקלית ל10 שנים עלה ב 0.2% לתשואה של 3.76% אגרת החוב הצמודה ל9 שנים עלתה ב 0.26% ל 1.35 השקלים.

במהלך שבוע שעבר הנפיק משרד האוצר אג"ח בשווי של 1.4 מיליארד שקל. מתחילת השנה גייס משרד האוצר 20.1 מיליארד שקל בהנפקות אג"ח. הסקטור העסקי גייס מתחילת השנה כ-11 מיליארד שקל באמצעות אג"ח, כאשר בלטו בגיוסים חברות הנדל"ן, שגייסו כ-40% מסך הגיוסים.

מתוך נתונים אותם פירסם שבוע שעבר בנק ישראל עולה כי משקיעי חוץ רכשו מניות ואג"ח ממשלתי בבורסה בת"א בסך כ-220 מיליון שקל וכ-300 מיליון דולר בהתאמה בפברואר, ובסך של כ-560 מיליון שקל וכ-500 מיליון שקל בהתאמה בסיכום החודשיים הראשונים של 2013, וזאת לאחר שבסיכום שנת 2012 רכשו מניות בסך כ-410 מיליון דולר ומכרו אג"ח ממשלתי בסך כ-230 מיליון דולר. נתונים ראשוניים לחודש מארס מורים על מכירות בסך כ-360 מיליון דולר באג"ח ממשלתי וכ-60 מיליון דולר במניות.

יונתן כץ כלכלן לידר שוקי הון כותב בסקירתו השבועית כי "העלייה בגביית מע"מ מקומי בחודש מרץ מעודדת, אך עדיין קיימת אי ודאות לגבי הפעילות הריאלית בישראל ברבעון הראשון". לדבריו "בנק ישראל צופה צמיחה של 3.8% ברבעון הראשון של 2013 אך בדיון המוניטארי האחרון קיימת מחלוקת לגבי יציבות השיפור בנתונים. מסתמן שיפור קל במדד האמון הצרכני אך הרעה במגמות בסקטור העסקי. חשוב יהיה לנתח את נתוני סחר חוץ של חודש מרץ אשר יפורסמו ביום רביעי הקרוב".

מחר, בשעה 14:00, תפרסם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את מדד המחירים לצרכן לחודש מרץ. יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון צופה  כי "מדד המחירים לצרכן לחודשים מרץ שנת 2013 יעלה ב-0.3%". לשיטתו "מדד זה יחתום את רצף המדדים הנמוכים ויוציא לדרך סדרת מדדי מחירים חיוביים, הן מנימוקים עונתיים והן בשל מגמות עליות מחירים נקודתיות במשק". לפיכך מסביר פגוט כי הצפי שלו הינו "להעלאת מיסים עקיפים במסגרת סל הגזירות הממשלתי, המשך זחילת מחירי המזון כלפי מעלה וכן המשך זחילת רכיב שירותי הדיור בבעלות במדד כלפי מעלה".

לאור הפרסומים כי  יאיר לפיד שר האוצר הנכנס ,שואף להעלות את יעד הגרעון התקציבי ל 3.5% תוצר בשנת 2014 כדי להקטין את העלייה בנטל המס מזהירים בלידר כי "קיימת אי ודאות לגבי מדיניות התקציבית של לפיד והשינוי צפוי לפגוע באמינות הפיסקאלית."

מניית החברה לישראל המשיכה  להיות מושפעת מהשורט העצום בשווי 580 מיליון שקל שנפתח על מנייתה ודבריו של שר האוצר הנכנס לפיד כי הממשלה לא תאשר את עסקת כיל-פוטאש.

מניות חברות התקשורת המשיכו להיסחר על רקע שתי ההמלצות הפסימיות אותן פירסם בנק ההשקעות סיטי על שוק התקשורת הישראלי. סיטי הפחית את המלצתו למניית בזק מ"קנייה" ל'ניטראלי", כמו גם חידש הבנק את המלצת ה"מכירה" למניות סלקום ופרטנר. סיטי מסביר כי החליט להפחית את המלצתו לבזק שכן מניית החברה טיפסה בחודשים האחרונים והגיע למחיר היעד שהציב לה - כ-5.4 שקלים למניה לפני דיווידנד או 4.4 שקלים למניה אחריו. סלקום השילה 1% מערכה פרטנר הוסיפה 0.3% 

מניית חברת אלווריון תיסחר על רקע הודעת המנכ"ל חזי לפיד כי התפטר מתפקידו לאחר פחות משנה. לעזיבתו של לפיד הצטרפה גם הדירקטורית רובין הוק. ביום שישי נפלה מניית החברה ב-13.5% במסחר בוול סטריט.

דירקטוריון חברת החשמל אישר את מימוש האופציה להגדלת רכש הגז ממאגר תמר של קבוצת דלק, בסכום המוערך בכ-6 מיליארד דולר. ההודעה על מימוש האופציה ניתנת כשבועיים לאחר התחלת זרימת הגז מהמאגר, ועל רקע מחסור בספקי גז מתחרים. בסך הכל תגדיל את רכש הגז בכ-35.5 מיליארדי מ"ק (BCM) עד שנת 2019, ותגדיל את התחייבותה המינימאלית לצריכה שנתית מ-3.5 BCM ל-5 BCM.

חלל תקשורת עלתה ב-1.1% על רקע הידיעה כי חתמה על הסכם נוסף לשלוש שנים לאספקת שירותי תקשורת לווינית באפריקה באמצעות הלווין עמוס 5. מדובר ברשת האינטרנט המובילה באפריקה VSAT. חלל מעריכה כי ההכנסות מההסכם יסתכמו ב-6.5 מיליון דולר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכםמדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker