האוצר העניק היתר שליטה לאדוארדו אלשטיין בכלל ביטוח

ההיתר מותנה במימוש האופציה וכניסה לגרעין שליטה באי.די.בי ■ מחזיקי אג"ח ד' של אי.די.בי אחזקות הצביעו נגד נקיטת הליכים משפטיים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אגף הפיקוח על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר, בראשות פרופ' עודד שריג, סיים את הליך הבדיקות שנמשכו כחצי שנה והעניק אמש למשקיע הארגנטינאי היהודי אדוארדו אלשטיין היתר השליטה בחברת כלל ביטוח שבשליטת קבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר.

ההיתר מותנה בכך שאלשטיין יממש בסופו של דבר את האופציה להזרמה של 75 מיליון דולר נוספים לתוך גנדן הולדינגס - חברה האם של אי.די.בי אחזקות תמורת הקצאה של 21% נוספים מגנדן - בכך יגיע לאחזקה של 31% בגנדן ויהפוך לחלק מגרעין שליטה באי.די.בי.

ההיתר הוא למעשה האישור הרגולטורי החשוב ביותר שהיה צריך להתקבל לצורך השלמת העסקה, לאחר שהתקבל האישור של משרד התקשורת בקשר לשליטה בחברת סלקום.

כלל ביטוח, המנוהלת ע"י איזי כהן, נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-3.3 מיליארד שקל ומצויה בעיצומו של תהליך התייעלות שמוביל כהן שנכנס לתפקידו בדצמבר האחרון - לקראת תהליך מכירה בעתיד.

בינתיים מנסה אי.די.בי פיתוח להעביר עסקת בעלי עניין למכירת חלק או מלוא האחזקה בה לכור ובכך לשפר את הנזילות של אי.די.בי פיתוח.

בנוסף, גנדן הגיעה להסכמות עם אלשטיין על הארכת האופציה להשקעה נוספת בגנדן עד ה-28 באפריל. זאת בכדי למצות בתקופה זו את המגעים מול הנציגות של מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות בקשר לאופן והיקף הפקדת "דמי רצינות" שדורשת הנציגות.

נציגות האג"ח דורשת מאלשטיין שיפקיד בנאמנות סכום של כ-150-50 מיליון שקל, ולאחר מכן לטענת הנציגות תעלה להצבעה בקשה להארכת האופציה בעוד כחודש - זאת בכדי לגבש את המתווה הסופי של הסדר החוב עם מחזיקי האג"ח ובנקי לאומי וקרדיט סוויס בהיקף של כ-2.05 מיליארד שקל - המגלם תספורת כלכלית של
כ-1 מיליארד שקל.

נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות מורכבת מהנציגים של אקסלנס, גלעד קרנות הפנסיה של הדתיים ויוני שר - שבעבר ייצג את הראל פיא וכיום פועל מטעם הנאמן.

בתוך כך אמש פירסמה אי.די.בי אחזקות את התוצאות ההצבעה החוזרת של מחזיקי אג"ח ד' שהיו אמורים לקבל בסוף מארס 2013 תשלום ריבית של 65 מיליון שקל, הפעם כ-74% ממחזיקי האג"ח הצביעו נגד הליכה לבית משפט ופתיחת נקיטת הליכים משפטיים נגד החברה.

אדוארדו אלשטייןצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker