כלכלית ירושלים תיכנס למו"מ עם הבנקים בצרפת על פירעון הלוואה

בית המשפט אישר לכלכלית תקופה של חצי שנה לניהול מגעים על חוב של 300 מיליון יורו עם נציגי המלווים בצרפת

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנדל”ן כלכלית ירושלים, שבשליטת אליעזר פישמן, דיווחה אתמול כי החברות הבנות שלה המחזיקות בפורטפוליו של 15 נכסים בצרפת, הגיעו להסכמות עם בית המשפט בצרפת על קבלת Safeguard לשישה חודשים.

ההליך נועד לאפשר לחברות להגיע להסדר בקשר לפירעון או הארכת ההלוואה מסוג נון ריקורס ‏(שהבטוחה היחידה בגינה היא הנכסים עצמם‏), שהועמדה עוד ב–2006 והיתה אמורה להיפרע ביולי 2013.

דוד זבידה

כלכלית, בניהולו של דודו זבידה, ציינה כי החברות הבנות יזמו את הליך ה–Safeguard במטרה לאפשר ארגון מחדש של חובותיהן למלווה, כך שיוכלו למחזר את ההלוואה בהמשך. החברות יידרשו בתום תקופת הצו לקבל את אישורו של בית המשפט בצרפת.

היקף ההלוואה וההתחייבויות הנלוות בגינה הוא כ–295 מיליון יורו, בעוד שווי הנכסים מוערך 
ב–283 מיליון יורו. הנכסים משתרעים על פני כ–275 אלף מ”ר, כוללים בנייני משרדים ומתחמי תעשייה ומושכרים בעיקר לחברת Thales, הפועלת בתחום התעשייה הביטחונית. הנכסים נהנים מתפוסה של כ–95% ומניבים דמי שכירות של כ–20 מיליון יורו בשנה.

במסגרת ההלוואה המקורית סוכם כי בכל שנה ישולם בגינה ריבית בלבד, ותשלום הקרן יתבצע בסוף חייה. בעקבות כך, הצליחה כלכלית ירושלים להחזיר את כל ההון העצמי שהושקע ברכישת הנכסים.

כעת תצטרך כלכלית להחליט אם למכור את הנכסים, לוותר עליהם או להגיע להסכמות עם המלווים על פריסת ההלוואה לתקופה של עשר שנים. במקרה של מכירת הנכסים או גריעתם, צפויה כלכלית ירושלים לרשום רווח חשבונאי בגובה יתרת ההשקעה בנכסים נטו בהיקף של כ–62 מיליון שקל. בנוסף לכך, מכירת הנכסים תשפר את יחסי המינוף של החברה, שכן ממאזנה ייגרעו התחייבויות של יותר ממיליארד שקל. כלכלית ירושלים, בדומה לחברות נדל”ן אחרות בקבוצת פישמן, מצויה כיום בעיצומו של מימוש נכסים במיליארדי שקלים בישראל ובחו”ל כדי לפרוע התחייבויות לבעלי האג”ח ולבנקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker