מחזיקי האג"ח באלביט הדמיה עומדים להתנגד לבקשת הפירוק

סדרה ב', שנשלטת על ידי איש העסקים עופר אייזנברג, הגישה בקשת פירוק; מרבית המחזיקים מעוניינים להמשיך במשא ומתן עם החברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מרבית מחזיקי האג"ח של אלביט הדמיה אינם רוצים פירוק ועומדים לפעול כנגד בקשת הפירוק אותה הגישה סדרה ב', כך עולה מתוצאות ההצבעה אותם פירסמה החברה היום.

החברה, שנשלטת על ידי מוטי זיסר וחייבת 2.2 מיליארד שקל אותם היא לא יכולה להחזיר, מרוצה מתוצאות ההצבעה ויצאה באופן מידי בהודעה למשקיעים. "כפי שעולה מהצבעות בעלי האג"ח סדרות ג'-ז' ו-1 המהווים כ-90% מסדרות האג"ח, רובם המכריע של המחזיקים מבקשים לקדם פתרון הסדרי לטובת כולם ואינם תומכים בנקיטת צעדים חד צדדיים כלפי החברה, אשר מובילים לפגיעה במחזיקים עצמם".

בהצבעות הסדרות השונות השתתפו בעלי אג"ח המחזיקים בשווי של כ-661,344,214 מיליון שקל ערך נקוב. בעלי אג"ח המחזיקים בשוווי כ-643,348,250, לא כולל את סדרה ד' אשר טרם פירסמה את תוצאות ההצבעה - הצביעו נגד בקשת הפירוק.

מוטי זיסרצילום: ניר קידר

כמו כן, במסגרת אסיפת מחזיקי אגרות החוב סדרה א' הקצרה הוחלט לבטל את הבקשה לנקיטת הליכים משפטיים כנגד החברה שאושרה ביום 5 במארס 2013, ולפעול בשיתוף עם הנציגות המשותפת למחזיקי אגרות החוב סדרות ג'-ז' ו-1'.

לפני כשבוע הוגשה בקשת פירוק על ידי סדרה ב' הנשלטת על ידי איש העסקים עופר אייזנברג. נאמן מחזיקי האג"ח של סדרה ב’, חברת משמרת המיוצגת על ידי עו”ד אסף ברם ממשרד ברם סלוקי, ביקש מבית המשפט למנות את עו”ד יגאל דורון למפרק הזמני של אלביט הדמיה.

אלביט הדמיה חייבת 2.2 מיליארד שקל למחזיקים ב-8 הסדרות שהנפיקה. החברה הנמצאת במצב של חדלות פירעון, סירבה עד כה לפנות לבית המשפט ולבקש הקפאת הליכים שתגן עליה מפני נושיה.

במקום זאת, ניהלה באחרונה מו"מ להסדר חוב עם נושיה הדומיננטיים - הקרנות הזרות יורק ו-DK Partners המחזיקים במיליארד שקל מכלל החוב. על אף ההסכמות שאליהן הגיעה עם הקרנות הזרות, נכשלה עד כה אלביט הדמיה לקבל את הסכמתם של שאר המחזיקים באג"ח להסדר המוצע.

האסטרטגיה הזו שלפיה ניהלה עד כה מו"מ עם נושים ספציפיים, אך מידרה נושים אחרים ותיאלץ אותה כעת להתמודד עם איומי הפירוק של הסוחר עופר אייזנברג, המחזיק הדומיננטי בסדרה הקצרה ב’. בחודשים האחרונים הבהיר אייזנברג כי אם אלביט לא תשלם באופן מיידי את הקרן והריבית הוא יצביע בעד פירוקה.

סדרה ב’ אינה הסדרה היחידה שלא קיבלה את התשלום במועד. לאלביט הדמיה יש חוב נוסף של 77 מיליון שקל לסדרה א’, אותו היתה אמורה לשלם בסוף בפברואר, וחוב נוסף של 9.6 מיליון שקל, שמועד תשלומו נקבע בתחילת מארס. על אף שהחוב לא שולם במועד, הסדרות האחרות העדיפו את הליך המו"מ על פני תחילת הליכים משפטיים, ואף הציעו הצעת הסדר מטעמם. באחרונה, טענה נציגות מחזיקי האג"ח של סדרה ב’ כי אין כל מחלוקת שהחברה אינה סולבנטית ומתקיימות עילות שונות לפירוקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker