ביוליין עולה ב-8% בעקבות אישור FDA לניסוי בתרופה נגד סרטן הדם

החברה מעריכה כי תוצאות חלקיות של הניסוי יתפרסמו לקראת סוף 2013

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

מנית ביוליין עולה ב-8% במחזור של 2 מיליון שקל לאחר שהחברה קיבלה את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) להתחיל בניסוי קליני בשלב השני ב-BL-8040 לטיפול בלוקמיה מיאלואידית חריפה (AML).

הניסוי, שייערך במספר מרכזים רפואיים, הוא גלוי ומטרתו להעריך את הבטיחות והיעילות של התרופה במתן מינונים חוזרים ועולים בחולים בוגרים, שסובלים מהתפרצות מחודשת של לוקמיה או שאינם מגיבים לטיפולים תרופתיים קיימים. המטרות העיקריות של הניסוי הן לבחון את הבטיחות והסבילות של התרופה. היעד המשני הוא לבדוק את הפרופיל הפרמקו-קינט של התרופה, למשל את זמן ההגעה לריכוז שיא בדם, זמן מחצית החיים של החומר הפעיל ופירוק התרופה וסילוקה מהגוף.

מנכ"לית ביוליין, כנרת סביצקי

יעד משני נוסף של הניסוי הוא הערכת התגובה הנצפית לתרופה בביופסיה של מח העצם. הניסוי מתוכנן באופן שיאפשר לחוקרים להעריך את יכולתה של BL-8040 לעודד נדידת תאים סרטניים ממח העצם לתזרים הדם, ולהשרות מוות של תאים אלו. הניסוי יבוצע בארה"ב ובישראל ויכלול 50 חולים.

מנכ"ל ביוליין, ד"ר כנרת סויצקי, ציינה שהתרופה של החולה מעוררת עניין רב משום שלוקמיה מיאלואידית חריפה היא אחד מסוגי סרטן הדם הנפוצים ביותר בקרב מבוגרים, אך שיעורי ההחלמה מהמחלה נמוכים יחסית לסוגי סרטן דם אחרים. בנוסף, אפשרויות הטיפול בחולים שהמחלה התפרצה אצלם מחדש, או שאינם מגיבים לטיפולים קיימים, הן מוגבלות, ובמקרים רבים ניתן להציע להם טיפול תומך בלבד. להערכת סויצקי, תוצאות חלקיות של הניסוי יתפרסמו לקראת סוף 2013.

BL-8040 היא מקטע חלבון קצר (פפטיד) שמעכב ביעילות את החלבון CXCR4 שמעורב ישירות בהתקדמותן של מחלות ממאירות, צמיחת כלי דם אל תוך הגידולים, התפתחות גרורות והישרדות של תאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker