קרן פימי צפויה להשקיע באל על עד 70 מיליון דולר

פימי ואל על פירסמו את המתווה המעודכן: ההשקעה כולה מותנית בחתימה על הסכם עבודה קיבוצי חדש באל על עד יולי 2013 לשביעות רצונה של פימי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קרן פימי וחברת אל על שבשליטת משפחת בורוביץ', פירסמו את המתווה המעודכן של ההסכם ביניהן. על פי המתווה המעודכן, פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, תשקיע 35 מיליון דולר תמורת הקצאת מניות במחיר של 62.5 אגורות למניה. בעקבות הקצאת מניות זו, תחזיק פימי ב-29% ממניותיה של אל על.

ישי דוידי
ישי דוידיצילום: יונתן בלום

פימי תוכל להגדיל את השקעתה במניות אל על ל-45 מיליון דולר לפי מחיר זהה, כך שתחזיק ב-34.4% ממניותיה של אל על. פימי תוכל להגדיל את השקעתה במניותיה של אל על
בעוד 5 מיליון דולר לפי אותו מחיר אם תשוחרר מהתחייבותה לרכוש מחברת כנפיים מניות
אל על ב-5 מיליון דולר לפני מחיר של 0.625 שקל למניה, כלומר 28.9 מיליון מניות, שהם
5.8% מהונה של החברה.

פימי תקבל שתי אופציות להגדיל את חלקה באל על בכפוף לביצוע השלב הראשון של ההשקעה. פימי תקבל אופציה שניתנת למימוש עד יוני 2014 לרכוש 72 מיליון מניות ואופציה נוספת שניתנת למימוש עד יוני 2016 לרכוש 47 מיליון מניות. כל שלביו של ההסכם מותנים בחתימה על הסכם עבודה קיבוצי חדש באל על שיהיה לשביעות רצונה לפי שיקול דעתה הבלעדי ואישור אסיפה כללית של בעלי מניות החברה.

מימוש מלא של כל שלבי ההשקעה, כולל שתי האופציות, יביא את פימי להחזקה של 45.1% מאל על בעוד שחברת כנפיים תחזיק ב-19.0%-21.5% מהחברה ותהיה שותפה לפימי בגרעין השליטה באל על. מועד השלמת העסקה הוקדם מסוף אוגוסט 2013 ליולי 2013 כאשר לפימי תהיה זכות לדחות את מועד ההשלמה של העסקה בשתי תקופות של 45 יום כל אחת.

מוועד עובדי אל על נמסר בתגובה: "ועד עובדי אל על עוקב בדריכות אחרי המשא ומתן שמנהלת הנהלת החברה מול קרן פימי. במידה ותחליט קרן פימי לרכוש אחוזים בחברה, מתכוון ועד העובדים לייזום פגישה עם אנשי הקרן וזאת טרם כניסתה לחברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker