פישמן ממשיך לממש: דרבן ומבני תעשייה מכרו קרקע ב-221 מ' ש'

הקרקע ממוקמת בעיר ניו יורק ומיועדת לבנייה למגורים ולמסחר ■ בנוסף לתמורה המיידית קבוצת פישמן תקבל 15% מרווחי הרוכש בפרויקט שיוקם על הקרקע

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

אליעזר פישמן ממשיך לממש: דרבן ומבני תעשיה שבשליטת כלכלית ירושלים  של אליעזר פישמן (100% ו-85% בהתאמה), דיווחו הבוקר כי מכרו קרקע בעיר ניו יורק, המוחזקת בחלקים שווים על ידי שתי החברות, ב-221 מיליון שקל (61 מיליון דולר).

בנוסף לתמורה המיידית, קבוצת פישמן תקבל 15% מרווחי הרוכש בפרויקט שיוקם על הקרקע, המיועדת לבנייה למגורים ולמסחר. כ-11 מיליון שקל (3 מיליון דולר) מתוך התמורה הופקדו בנאמנות, והיתרה, כ-210 מיליון שקל, תשולם לשתי החברות במועד השלמת העסקה.

אליעזר פישמןצילום: מוטי קמחי

הנכס הנמכר רשום בספריה של מבני תעשייה כמלאי קרקעות למכירה. לאחר העסקה, שכפופה עדיין לתנאים מתלים שונים, תרשום החברה רווח ברוטו (לפני הוצאות והשפעות מס) של כ-30 מיליון שקל. התזרים הפנוי לחברה לפני מס יסתכם בכ-65 מיליון שקל.

דודו זבידה, מנכ"ל דרבן, אמר : "הקבוצה מימשה היום את הנכס האחרון בניו יורק ברווח של כ- 60 מיליון שקל בתוספת הזכות לרווחים נוספים מהפרויקט המוערכים בסך של כ- 32 מיליון שקל. פעילות הקבוצה שהתמקדה בזיהוי העיתוי בכניסה לשוק האמריקאי, באיתור עסקאות איכותיות ובתכנון הנכסים והשבחתם, הניבה עם מימוש הנכסים, רווח מצטבר בסך של כ- 193 מיליון שקל (לפני מס) ותזרים מזומנים בסך של כ-446 מיליון שקל".

זבידה הוסיף כי, "מכירת הנכס היא חלק מאסטרטגית הקבוצה להקטין את המינוף תוך שיפור היחסים הפיננסים. אנו ממשיכים בישום תכנית העבודה תוך המשך השבחת הנכסים וכן איתור נכסים בעלי פוטנציאל השבחה בכדי להשיא תשואה לבעלי המניות".

באחרונה גייסה מבני תעשייה אג"ח בהיקף של כ-400 מיליון שקל. גם דרבן גייסה אג”ח בהיקף של כ-60 מיליון שקל ‏(עם אופציה לגיוס נוסף של כ-42 מיליון שקל‏). החברה האם כלכלית ירושלים גייסה כ-130 מיליון שקל באג"ח באמצעות הרחבה של סדרה ו'.

מימוש הקרקע בניו יורק מצטרף לסדרת מימושים בהיקף של כ-3 מיליארד שקל שביצע פישמן מתחילת 2012. המימושים כללו מכירת אחזקות בפרויקטים ובמבנים בארה"ב, בקנדה, באירופה, בתאילנד וגם בישראל.

המימושים הגדולים איפשרו לקבוצה לעמוד בפירעונות של ריבית וקרן בהיקף של יותר ממיליארד שקל לבעלי האג"ח. נוסף על כך, פרעה הקבוצה כמה מאות מיליוני שקלים לבנקים. זאת, לאחר שבמהלך 2012 צללו מחירי האג"ח של כלכלית ירושלים עקב חשש שתתקשה לשרת את חובותיה. ביולי 2012 נסחרו אג" ו’ בתשואה לפדיון של 14.5%. ואולם מאז ספטמבר 2012 נמצאות האג"ח של כלכלית ירושלים בעלייה, והתשואה עליהן עומדת כעת על 7.15%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker