ח"כ לשעבר משה מטלון, שהגיש הצעת חוק שנועדה לסייע לשופרסל - ימונה לדירקטור בדסק"ש

הצעת החוק, שנועדה לאפשר לרשתות המזון להציג מחירים על צגים אלקטרוניים, לא קודמה בסופו של דבר בעקבות ביקורת ציבורית ■ מטלון: "אין פה בעיה של ניגוד עניינים. מעולם לא עסקתי בגופים הללו. באתי מתחום ועדת הרווחה וועדת חוץ וביטחון"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הח"כ לשעבר משה (מוץ) מטלון ימונה כדח"צ בחברת דיסקונט השקעות בבעלות נוחי דנקנר. מטלון (59) כיהן בכנסת היוצאת כחבר כנסת מטעם ישראל ביתנו, והודח מהרשימת המפלגה לכנסת החדשה.

מטלון הגיש בכנסת היוצאת הצעת חוק שנועדה לאפשר לרשתות המזון להציג מחירים על צגים אלקטרוניים לעומת חיובם כיום להציג את המחיר על המדף. הצעת החוק קודמה על ידי משרד הלובינג "גורן עמיר" העובד עם איגוד רשתות השיווק. היא נועדה להקל על רשתות השיווק ולהפחית את העלויות שלהם. בסופו של דבר, בשל ביקורת ציבורית וטענות של ח"כים נוספים שלא היו מודעים למשמעויותיה, הודיע מטלון על אי קידומה של הצעת החוק.

משה מטלוןצילום: אלון רון

מטלון אמר ל-TheMarker: "הגיעה אלי פנייה מאחד מאנשי דסק"ש שביקש לדעת אם אהיה מוכן להיות דח"צ. ישבתי, בדקתי ודיברתי עם כל הגורמים, כולל יועצים משפטיים. אין פה בעיה של ניגוד עניינים. מעולם לא עסקתי בגופים הללו. גם לא טיפלתי בנושא הריכוזיות אלא באתי מתחום ועדת הרווחה וועדת חוץ וביטחון".

מטלון סירב לומר מי פנה אליו מדסק"ש והוסיף: " לא היה לי שום קשרים בדסק"ש. . את נוחי דנקנר לא הכרתי קודם לכן. בשבוע שעבר היתה לי פגישת היכרות קצרה עמו. הבנתי את העניין (של כהונה כדח"צ בחברה) קראתי ולמדתי את העניין והבנתי וקיבלתי החלטה".

בתשובה לשאלה אם אינו רואה ניגוד עניינים ובעיה אתית בכך שהגיש בקדנציה הקודמת את הצעת החוק שנועדה לסייע לרשתות השיווק, בהן רשת שופרסל, אמר מטלון כי "אז לא ידעתי שמשרד הלובינג גורן-עמיר עובדים איתו. אין לי מניות של שופרסל או של החברות הללו. לא היה לי שום קשר לדנקנר. אני חושב שזו הצעת חוק טובה. הסרתי אותה כי ראיתי את הסערה הציבורית שהיא עוררה. אני קשוב לרחשי הציבור. הציבור הפסיד שהצעת החוק לא קודמה כי העולם הולך לטכנולוגיות והיינו עושים מגבלות שלא ניתן לשנות והיינו דואגים שלא יפוטרו עובדים אלא ינויידו לתפקידים אחרים. בחקשתי להסיר את החוק למרות שזכה לתמיכה של ועדת השרים לחקיקה ושל משרד התמ"ת".

בנוגע לעיסוקיו האחרים לאחר שכבר אינו מכהן כחבר כנסת אמר כי "ש לי כמה הצעות במגזר הפרטי ואני מקווה לחזור למגזר הציבורי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום