"ההפסד הצפוי למחזיקי האג"ח של סקיילקס - כ-30%-50% מסך החוב"

חברת דירוג האשראי מידרוג:"סקיילקס מצויה בחדלות פירעון טכנית"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"סקיילקס מצויה בחדלות פירעון טכנית", כך כתבה היום חברת מידרוג למשקיעים כאשר היא מוציאה את דירוג איגרות החוב של החברה הנשלטת על ידי אילן בן דב מרשימת המעקב ומאשרת להם דירוג מחדש של B2 לסדרות א'-ג'; דירוג B3 לסדרות ד'-ו', כמו גם מבצעת הורדת דירוג לסדרות ז', ח', ט' וסדרה 1 ל-Ca עם אופק דירוג שלילי.

סקיילקס הגיעה לחדלות פירעון טכנית לאחר שהודיעה באופן חד צדדי כי לא תשלם את תשלום הקרן והריבית של 60 מיליון שקל במועד שנקבע, אלא 30 יום לאחר מכן, תוך שהיא מבקשת מהמחזיקים בשאר הסדרות לאשר לה לבצע את התשלום עקב הערת עסק החי המתנוססת בדו"חותיה.

אילן בן דבצילום: מוטי קמחי

למרות ההתפתחויות האחרונות, חברת הדירוג מידרוג לא מעריכה שינוי מהותי בהפסד הצפוי לסדרות א'- ד' ו-ו'. החברה טוענת כי בסדרות א'-ג' יכול להגיע ההפסד לעד כ-5% מערך הפארי בעוד בסדרות ד'-ו' עלול להגיע ההפסד לעד 10% מהפארי. בה בעת מעריכה חברת הדירוג כי ההפסד הצפוי למחזיקים בסדרות ז'-ו' ו-1 גדל והוא צפוי להיות בין 30%-50% מערך הפארי.

מידרוג מבהירה כי העלייה בצפי להפסד ביא עקב שינוי הנחות קבלת דיבידנדים מחברת הסלולר פרטנר. חברת הדירוג קובעת כי סך הנכסים החופשיים של סקיילקס כיום הינם 400 מיליון של הכוללים 250 מיליון שקל יתרות נזילות ותזרים של 150 מיליון שקל מפעילות אשר עלולה להיפסק עד סוף 2014.

לצד זאת לסקיילקס נכסים משועבדים הכוללים 15.7% ממניות פרטנר הנסחרות עם שווי נוכחי של כ-540 מיליון שקל. מול נכסים אלו לסקיילקס התחייבויות של 1.3 מיליארד שקל.

על אף שאילן בן דב בונה על קבלת הלוואה של 200 מיליון שקל מקרן ויולה, מידרוג לא רואה בכך בשורה אשר תשפיע על גובה ההפסד הצפוי לכל אחד מהמחזיקים בסדרות או על הדירוג.

את האופק השלילי אשר נתנה תולה חברת הדירוג בהמשך הזיכיון של סמסונג אשר יש בו כדי להשליך על גובה ההפסד העתידי של חלק מהסדרות. עוד מציינת חברת הדירוג כי איבוד שליטה של בן דב בסאני, החברה האם, עלול להגדיל את הסיכון לביטול הזיכיון בסוף 2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker