שכרו של דוד עזריאלי ב-2013 יקוצץ לפחות מ-14 מיליון שקל

עלות שכרו של עזריאלי ב-2012 הסתכמה ב–23 מיליון שקל; דירקטוריון עזריאלי אישר את מינויו של יובל ברונשטיין למנכ"ל החברה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

 דוד עזריאלי, בעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון של קבוצת עזריאלי, צפוי לספוג בחוזה העסקה החדש שלו, שיכנס לתוקפו ביוני 2013, קיצוץ של עשרות אחוזים בשכרו לעומת השנים האחרונות.

עם זאת, אין מה לרחם על עזריאלי, ששכרו ב–2012 ‏(דמי ניהול ובונוס‏) הגיע ל–23.1 מיליון שקל, והפך אותו לשיאן השכר בקרב מנהלים בחברות ציבוריות. בחמש השנים האחרונות עזריאלי נהנה משכר בעלות של כ–120 מיליון שקל.

דוד עזריאליצילום: אייל טואג

החוזה הנוכחי של עזריאלי, שהיה ידוע למשקיעים שרכשו את המניות של עזריאלי כחלק מהנפקתה בבורסה בתל אביב יוני 2010, מסתיים ביוני 2013. כעת, בעקבות תיקון 16 לחוק החברות, תצטרך עזריאלי לעבור הליך אישור מול חברת הייעוץ אנטרופי ומול הגופים המוסדיים, שיצטרכו לאשר את התנאים החדשים באסיפת בעלי המניות שתכונס לשם כך.

מן האינדיקציות שקיבלו בוועדת התגמול של עזריאלי ‏(המורכבת מדירקטורים חיצוניים‏) בעקבות השיחות הראשוניות שקיימו עם הגופים המוסדיים, עולה כי השכר הגבוה שמנו נהנה עזריאלי כיום לא יאושר, ויהיה צורך בהורדתו. עד כה נהנתה חברת הניהול של עזריאלי מדמי ניהול שנתיים של כ–8 מיליון שקל ‏(בצמוד למדד‏) וכן ממענק שנתי של כ–1% מה–EBITDA ‏(רווח תפעולי תזרימי לפני הוצאות מימון, מסים, פחת והפחתות‏) השנתי. כמו כן נושאת החברה בעלויות אחזקת כלי רכב והוצאות נסיעות והוצאות אחרות בהיקף של עד 175 אלף שקל בשנה. כעת פועלים בעזריאלי למציאת נוסחה חדשה - כשבכל מקרה, עלות שכרו השנתי של עזריאלי לא תעבור את הרף של 14 מיליון שקל בשנה.

בתוך כך דירקטוריון קבוצת עזריאלי, אישר שלשום פה אחד את מינויו של רו"ח יובל ברונשטיין למנכ"ל החברה. ברונשטיין, 44, המכהן בתפקיד סמנכ"ל הכספים של עזריאלי מאז 2007, מחליף את שלמה שרף בתפקיד מנכ"ל הקבוצה שיסיים את תפקידו ב–1 במאי לאחר קצת יותר משנתיים בלבד בתפקיד.

דוד עזריאלי אמר אתמול: "אני מודה לשלמה שרף על תרומתו הניהולית בתקופה מלאת אתגרים והנהגתו את החברה להמשך השיפור בכל הפרמטרים התפעוליים. מסירותו ומקצועיותו לניהול עסקי החברה ראויים לכל ציון. אני מכבד את החלטתו האישית לבחון אפיקים חדשים. אני גאה על מינויו של יובל ברונשטיין, מינוי המבטיח רציפות ניהולית ושומר על עקרון היציבות המאפיין את הנהגתה המגובשת של קבוצת עזריאלי. ליובל ניסיון רב ומוצלח עם הקבוצה על מורכבותה. אני מאחל לו הצלחה רבה בתפקידו החדש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום