ברקליס: השותפות בתמר נסחרות בדיסקאונט של כ-18%-29%

הבנק העלה על את מחירי היעד לשותפות בעקבות ההתחלת הזרמת הגז מהמאגר בסוף השבוע ■ האנליסט דיוויד קפלן: "קיים פוטנציאל עליות בשותפות בפרויקט, ובמיוחד בישראמקו, עליה אנו ממליצים להחזיק במשקל יתר"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

האנליסט דיוויד קפלן מבנק ההשקעות ברקליס מעלה הבוקר (ד') את מחירי היעד ליחידות ההשתתפות של השותפויות במאגר תמר בעקבות תחילת הזרמת הגז בסוף השבוע האחרון. קפלן מעניק ליחידות ההשתתפות המלצה "חיובית", ונוקב במחירי יעד הגבוהים בכ-18.7%-29% ממחירן הבוקר במסחר.

במהלך סוף השבוע החלה הזרמת הגז ממאגר תמר, הממוקם כ-90 ק"מ מהחוף, אל המפעלים בישראל. המאגר, שנמצא בבעלות נובל אנרג'י (36%), קבוצת דלק באמצעות אבנר ודלק קידוחים (31%), ישראמקו (29%) ודור-אלון (4%), מכיל כמות גז גדולה, הנאמדת ב-284 מיליארד מ"ק (BCM). השותפות חתמו על חוזי מכירה בסכום כולל המגיע עד 36 מיליארד דולר. סך ההכנסות מהמאגר נאמד ב-76 מיליארד דולר לאורך 30 שנות פעילותו הצפויות.

"תגלית הגז הראשונה של מדינת ישראל החלה בהפקה מסחרית השבוע. הזרמת הגז החלה ב-1 באפריל - בדיוק בתאריך שהשותפות תיכננו", הסביר קפלן את החלטתו. "אנו מעלים את מחירי היעד מאחר שסיכויי ההצלחה של הפרויקט עלו מ-95% ל-100%. אנו מעריכים כי קיים פוטנציאל עליות בשותפות בפרויקט, ובמיוחד בישראמקו, שעליה אנו ממליצים להחזיק במשקל יתר".

על רקע הבשלת הפרויקט, בברקליס מעניקים ליחידות ההשתתפות של אבנר מחיר יעד של 3.17 שקלים, המגלם אפסייד (פוטנציאל עליות) של 19% מעל המחיר הנוכחי בבורסה. למניית דלק קידוחים מעניקים שם מחיר יעד של 18.29 שקלים - אפסייד של 18.7% על השוק, ולמניית ישראמקו מחיר יעד של 84 אגורות - אפסייד של 29%.

למרות המלצתו של קפלן, השותפות בתמר רושמות בשעה זו ירידות שערים של 0.6% עד 1.2%. הירידות נתמכות בחוסר הוודאות בנוגע למסקנות ועדת צמח, שהמליצה על יצוא גז מישראל בשיעור של 50%-60%, במקביל להתגברות הדיון הציבורי סביב הנושא. אם יוחלט על הקטנת מכסות היצוא, הדבר צפוי לפגוע בשותפויות הגז והנפט, שכן הכנסותיהן בשנים הקרובות צפויות להיפגע בצורה משמעותית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker