היום תוגש לבית המשפט בקשת פירוק לאלביט הדמיה

הבקשה מוגשת על רקע סירובם של מחזיקי אג"ח אלביט הדמיה מסדרה ב' לאשר דחיית תשלום בסך 5.6 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

היום תוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשת פירוק לחברת אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר. נאמן מחזיקי איגרות החוב של סדרה ב’, חברת משמרת המיוצגת בידי עו”ד אסף ברם ממשרד ברם סלוקי, יבקש מבית המשפט למנות את עו”ד יגאל דורון כמפרק הזמני של אלביט הדמיה.

הבקשה מוגשת על רקע סירוב מחזיקי האג"ח של הסדרה לאשר את דחיית תשלום הריבית והקרן על סך 5.6 מיליון שקל, שהיתה אמורה להיות משולמת ב–20 בפברואר.

עו"ד אסף ברםצילום: גיל חרמוני

אלביט הדמיה חייבת 2.2 מיליארד שקל למחזיקים בשמונה הסדרות שהנפיקה. החברה הנמצאת במצב של חדלות פירעון, סירבה עד כה לפנות לבית המשפט ולבקש הקפאת הליכים שתגן עליה מפני נושיה. במקום זאת ניהלה החברה באחרונה משא ומתן להסדר חוב עם נושיה הדומיננטיים - הקרנות הזרות יורק ו–DK Partners - המחזיקים במיליארד שקל מכלל החוב. על אף ההסכמות שאליהן הגיעה עם הקרנות הזרות, נכשלה עד כה אלביט הדמיה לקבל את הסכמתם של שאר המחזיקים באיגרות החוב להסדר המוצע.

האסטרטגיה הזו שלפיה ניהלה עד עתה משא ומתן עם נושים ספציפיים, אך מידרה נושים אחרים - תיאלץ אותה כעת להתמודד עם איומי הפירוק של הסוחר עופר אייזנברג, המחזיק הדומיננטי בסדרה הקצרה ב’. בחודשים האחרונים הבהיר אייזנברג כי אם אלביט לא תשלם באופן מיידי את הקרן והריבית, הוא יצביע בעד פירוקה.

סדרה ב’ אינה הסדרה היחידה שלא קיבלה את התשלום במועד. לאלביט הדמיה יש חוב נוסף של 77 מיליון שקל לסדרה א’, שאותו היתה אמורה לשלם בסוף בפברואר, וכן עוד חוב של 9.6 מיליון שקל, שמועד תשלומו נקבע בתחילת מארס. על אף שהחוב לא שולם במועד, הסדרות האחרות העדיפו את הליך המשא ומתן על פני תחילת הליכי משפטיים, ואף הציעו הצעת הסדר מטעמם. באחרונה טענה נציגות מחזיקי איגרות החוב של סדרה ב’ כי אין כל מחלוקת שהחברה אינה סולוונטית ומתקיימות עילות שונות לפירוקה.

מאלביט הדמיה נמסר: "בעלי אינטרסים צרים אשר מחזיקים במיליוני ₪ בודדים בסדרה ב' ומהווים פרומיל מהיקף החוב נוהגים בדרך נטולת כל רסן, ששים אלי קרב ומתנהלים בדרך נטולת כל היגיון כלכלי, שנועדה להלהיט את הרוחות ולתקוע טריז בגלגלי ההסדר המוצע – בשעה שהרוב הגורף של המשקיעים מעדיפים פתרון הסדרי.

אין זו הפעם הראשונה שגופים אלו פועלים באופן מעורר תהייה, תוך הטעייה של כלל ציבור המשקיעים מתוך מטרה לשרת את האינטרסים שלהם על חשבון כלל בעלי החוב, וכל זאת תוך הצגה שגויה של מתווה ההסדר המוצע, דבר העלול לגרום לנזקים לכלל מחזיקי אגרות החוב ולחברה.

גורמים אינטרסנטים אלו מנסים להלך אימים ולקדם חלופת פירוק, דבר זה צפוי להביא להפסדים משמעותיים לכל בעלי העניין ולפגוע בכל מחזיקי החוב כולל בהם עצמם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker