מזור עולה ב-12% בעקבות עסקה של 3 מיליון דולר

החברה דיווחה על הסכם למכירת 4 מערכות רובוטיות מסוג Renaissance לרשת בתי חולים אמריקאית שמאגדת עשרות בתי חולים

יורם גביזון

מניית מזור מזנקת ב-12.2% במחזור ענק של 7.8 מיליון שקל  - פי 3.7 מהמחזור היומי הממוצע במניה - לאחר שהחברה דיווחה על הסכם למכירת 4 מערכות רובוטיות מסוג Renaissance לרשת בתי חולים אמריקאית שמאגדת עשרות בתי חולים. המערכות יותקנו ב-4 בתי חולים שונים.

רכישת המערכות, בסכום כולל מוערך של 2.8 מיליון דולר, היא הרכישה הראשונה של רשת בתי החולים ממזור. כחלק מהסכם המכירה קיבלה רשת בתי החולים זכות סירוב ראשונה עד לסוף מארס 2014 לרכישה של עד 10 מערכות נוספות שמיועדות להתקנה בערים מסוימות שהוגדרו בהסכם.

הרובוט של מזורצילום: מזור רובוטיקה

העסקה הנוכחית ממשיכה את התנופה במכירותיה של מזור בשבועות האחרונים לאחר שבסוף השבוע שעבר קיבלה הזמנה ראשונה למערכת הרובוטית Renaissance מחברת Pinnaclemed שהיא המפיץ של החברה בטאיוואן.

המערכת, שהוזמנה היא הראשונה שנרכשת ע"י המפיץ ולמיטב ידיעתה של מזור היא מיועדת להתקנה בבית חולים בטאיוואן ברבעון השני של 2013. ההזמנה התקבלה בעקבות אישור לייבא ולשווק את המערכת בטאיוואן, שניתן ע"י רשות המזון והתרופות של טאיוואן (TFDA) בינואר 2013.

מזור קיבלה בשבוע שעבר גם הזמנה למערכת רנסנס מבית החולים Westside Surgical ביוסטון טקסס, שהוא בית חולים רב תחומי שמעסיק מגוון רחב של מומחים בניתוחים כירורגיים בכלל ובניתוחי עמוד שדרה בפרט. מערכת זו היא השישית שנרכשה בטקסס. מערכת Renaissance היא מערכת רובוטית לניווט כלים כירורגיים בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית בניתוחי עמודי שדרה.

צילום: ישראל סאן

מזור, שמנוהלת על ידי אורי הדומי, נסחרת בשווי של 456 מיליון שקל לאחר עלייה של 307% ב-12 החודשים האחרונים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker