קמהדע צופה גידול של 15% בהכנסות המגזר התעשייתי ושיפור ברווחיות

החברה צופה שהכנסותיה ב-2013 יסתכמו ב-74 מיליון דולר, כלומר גידול של 1.3% בלבד בהשוואה להכנסותיה ב-2012

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת קמהדע, שמפתחת ומייצרת תרופות מבוססות פלזמה לשימושים מצילי חיים, צופה שהכנסותיה ב-2013 יסתכמו ב-74 מיליון דולר, כלומר גידול של 1.3% בלבד בהשוואה להכנסותיה ב-2012.

עם זאת, קמהדע צופה שהכנסותיה במגזר התעשייתי, שכוללות את ייצור התרופה המקורית GLASSIA (תרופה לטיפול בעירוי במחלת הריאות הכרונית נפחת תורשתיתׂׂׂׂׂ), יגדלו ב-15% ב-2013 בהשוואה ל-2012 ויגיעו ל-54 מיליון דולר.

יו"ר קמהדע, דוד צורצילום: עופר וקנין

קמהדע, שמקדמת בימים אלו את הנפקתה בבורסה האמריקאית, מדגישה שהרווחיות במגזר התעשייתי גבוהה יותר מאשר במגזר ההפצה של מוצרים מיובאים. קמהדע מציינת שכחלק מתוכניתה האסטרטגית היא פועלת להגדלת שיעור ההכנסות שנובעות מהמגזר התעשייתי על חשבון ההכנסות שנובעות ממגזר ההפצה, ועל כן צפויה רווחיותה להשתפר ב-2013.

קמהדע צופה שתסיים עד סוף 2013 את הניסוי הקליני באירופה בשלב 3/2 במוצר  AAT שניתן באינהלציה לטיפול במחלת הנפחת התורשתית, מחלת ריאות כרונית שנובעות מחוסר גנטי בחלבון אלפא 1 אנטיטריפסין, ותתחיל את הניסוי הקליני בשלב השני בארה"ב. להערכת החברה, ניסוי זה יאפשר הגשת בקשה לרישום התרופה בארה"ב בהתבסס על תוצאות הניסוי באירופה. קמהדע נערכת גם להתחיל עוד ב-2013 את הניסוי הקליני בשלב השני או 3/2 לטיפול בחולים שאובחנו בסכרת נעורים באמצעות מוצר ה-AAT שניתן בעירוי.

החברה, שמנוהלת על ידי דוד צור, מעדכנת שהיא מבצעת בשנים האחרונות תהליכים להגדלת כושר הייצור במפעל החברה בבית קמה, כדי להיערך לביקוש הגדל שיהיה למוצר AAT אם יאושר לשיווק. כחלק מתהליכים אלו ובמקביל לייצור השוטף של ה-GLASSIA, היא מבצעת התאמות בתהליך הייצור שיגדילו משמעותית את כושר הייצור של המוצר. קמהדע הגישה בקשה לרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לאישור ההתאמות וקיבלה בקשה להשלמת נתונים בנוגע להתאמות בתהליך הייצור.

תוצאות קהמדע ב-2012

קמהדע צופה שהנתונים יוגשו ל-FDA במהלך הרבעון השני של 2013 ועד אז תמשיך להשתמש בשיטות הייצור המאושרות ולא תפיץ מוצרים שיוצרו באמצעות התהליך החדש. קמהדע מעריכה שבשל עיתוי ההזמנות להספקת GLASSIA משותפתה, חברת בקסטר, ולוחות הזמנים העדכניים לקבלת אישור הגדלת התפוקות בתהליכי הייצור,  יוכרו עיקר ההכנסות מבקסטר במחצית השנייה של 2013. קמהדע מעריכה שקיימת סבירות גבוהה לאישור התהליכים המשופרים שמבוססים על הטכנולוגיה הייחודית של החברה שכבר מיושמים במפעל בבית קמה.

קמהדע מדגישה שתחזית המכירות שסיפקה היום ל-2013 אינה מבוססת על הנחת אישור תהליכי הייצור המשופרים לשווק בארה"ב. אישור התהליכים יביא לשיפור הרווחיות הגולמית והתפעולית של קמהדע החל במחצית השניה של 2013 ובעיקר מ-2014 ואילך.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker