המנכ"ל הבא של סופר־פארם - ניצן לביא

לביא יחליף בתפקיד את ליאור רייטבלט, שיהפוך ליו"ר הרשת ■ דיסקונט שוקי הון לקראת רכישת 10.5% מהרשת תמורת 150 מיליון ש' מלאומי פרטנרס ומרייטבלט, שיקבל בעסקה 80 מיליון ש' ■ לאומי פרטנרס תישאר עם 15%

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

העסקה לרכישת 10.4% ממניות רשת סופר־פארם בידי דיסקונט שוקי הון, שבבעלות בנק דיסקונט, תמורת כ–150 מיליון שקל - נמצאת על סף סגירה. המוכרים בעסקה הם לאומי פרטנרס ‏(כ–5%‏) שבבעלות בנק לאומי ומנכ”ל סופר־פארם, ליאור רייטבלט ‏(כ–5.4%‏). העסקה משקפת לסופר־פארם שווי של 1.45 מיליארד שקל.

במקביל וכפי שמסתמן, רייטבלט ‏(54‏) המנהל את סופר־פארם כבר 20 שנה, צפוי לקבל 78 מיליון שקל תמורת המניות שימכור. הוא ימונה ליו”ר סופר־פארם במקומו של בעל השליטה, ליאון קופלר. רייטבלט וקופלר יתמקדו יחדיו בהמשך אסטרטגיית ההתרחבות של סופר־פארם בחו”ל מעבר לפולין וסין. לאחר שתושלם העסקה, אמור רייטבלט לקבל גם חבילה של אופציות לרכישת מניות נוספות של הרשת. את רייטבלט צפוי להחליף בתפקיד המנכ”ל יד ימינו, ניצן לביא ‏(45‏), שהצטרף לסופר־פארם לפני 13 שנה כמנהל משאבי אנוש.

ניצן לביאצילום: יוסי זליגר

בימים הקרובים צפויה סופר־פארם להעביר את הדו”חות הכספיים ל–2012 לדיסקונט שוקי הון להשלמת בדיקות הנאותות. לקראת אמצע אפריל צפויים הצדדים לחתום על הסכם מפורט ומחייב של העסקה, שתושלם באופן סופי לאחר קבלת כל האישורים הרגולטוריים. דיסקונט שוקי תקבל זכות למנות דירקטור בסופר־פארם ועשויה להיות מעורבת בקבלת החלטות עסקיות שונות.

בעסקה תממש לאומי פרטנרס, המנוהלת בידי ירון בלוך, את האופציה שניתנה לה בעת ההשקעה המקורית ב–2007 לרכישת 2% נוספים מסופר־פארם באמצעות הזרמה של 28 מיליון שקל לתוך החברה. בכך תגיע לאומי פרטנרס לאחזקה של 20% מהרשת. במקביל, תמכור לאומי לדיסקונט שוקי הון 5% מסופר־פארם תמורת 72.5 מיליון שקל לפי שווי של 1.45 מיליארד שקל.

מדובר באחת ההשקעות המוצלחות של לאומי פרטנרס. לפי שעה, השקעה של 180 מיליון שקל הניבה לחברה במשך 5.5 שנים רווח בפועל ועל הנייר של 150 מיליון שקל ‏(תשואה של 83%‏). חישוב זה מתייחס לרווח של 60 מיליון שקל, שהוכר כבר בגין חלקה של לאומי פרטנרס בדיווינדים שחילקה מאז סופר־פארם. הוא גם מתייחס לרווח של 25 מיליון שקל שיירשם בעקבות מכירה של 5% מהרשת. לאחר מכן תישאר לאומי פרטנרס עם אחזקה של 15% ברשת, ששוויה לפי העסקה עם דיסקונט שוקי הון היה 217.5 מיליון שקל ‏(15% מ–1.45 מיליארד שקל‏), בעוד היא רשומה לפי שווי של כמיליארד שקל. כלומר, שוויה הוא 150 מיליון שקל, והיא מגלמת ללאומי רווח על הנייר של 67.5 מיליון שקל נוספים. זאת לפני חלקה בדיווידנד נוסף שתחלק סופר־פארם בגין 2012.

מימוש נתח מסופר־פארם, בצד מימוש נתחים ממניות מגדל, פרטנר ושל נכסים נוספים מתבצע במסגרת אסטרטגיה חדשה של השקעות ריאליות שעליה דיברה באחרונה מנכ”לית לאומי, רקפת רוסק עמינח. רוסק עמינח דיברה על הקטנת התלות בתנודתיות של שוק ההון והקטנת החשיפה למשק המקומי.

האחזקות בסופר פארם

לאומי פרטנרס לא רק מממשת אלא ביצעה בחודשים אחרונים השקעות במאות מיליוני שקלים בכביש 6 ובדליה אנרגיות. בערב הפסח סיכמה החברה על השקעה חדשה של 30 מיליון שקל ברכישת 20% ממימון ישיר.

בשלוש שנים אחרונות משמש לביא כמשנה למנכ”ל הרשת. לפני שמונה למשנה למנכ”ל שימש לביא כסמנכ”ל תפעול ומשאבי אנוש ברשת. בסוף שנות ה–90 שימש לביא כיועץ ארגוני בחברת יהב, וליווה את סופר־פארם ואת זכייני הרשת. ככל הידוע, עדיין לא נקבע העיתוי של חילופי התפקידים בצמרת הניהולית של הרשת.

מסופר־פארם לא נמסרה תגובה לידיעה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker