ערן אזרן

קופות הגמל וקרנות ההשתלמות השיגו תשואה חיובית של 0.4% בחודש מארס, כך מעריכים הבוקר (א') בבית ההשקעות מיטב, בהתאם לאומדן ראשוני שהוכן בבית ההשקעות. מתחילת השנה רשמו הקופות והקרנות תשואה ממוצעת חיובית נאה של כ-2.4%.

באופן כללי, מדגישים בבית ההשקעות כי התשואה הנומינלית של קופות הגמל הגדולות כמו גדיש, עוצמה, תמר, קה"ל, כנרת, המהוות כשליש מתעשייה כולה, צפויה לנוע בין 0.1% לבין 0.7%. טווח התשואות של כלל הקופות אמור לנוע בין תשואה של 0.0% לבין 0.9%.

צילום: עופר וקנין

במיטב מציינים כי הקופות שיבלטו החודש לחיוב הן אלו שהשקיעו רכיב גדול בשוק המניות בארץ ובעולם ובשוק האג"ח הממשלתי בישראל. "עליות השערים בשוק המניות בארץ ובעולם ועליות השערים באג"ח הממשלתי בארץ (הצמוד והשקלי) תרמו לתשואות הקופות החודש. לעומת זאת, הירידות באג"ח הקונצרני הלא מדורג והתחזקות השקל פעלו כגורם שלילי לתשואות הקופות החודש", הסבירו בבית ההשקעות.

במהלך החודש נרשמו עליות שערים במרבית שוקי המניות בעולם וכך גם בשוק המניות בארץ: מדד ת"א 25 עלה בשיעור של 1.3%; מדד ת"א 100 עלה בשיעור של 0.9%; מדד ת"א 75 ירד ב-0.4% ומדד יתר 50 עלה בשיעור של 0.8%.

מדד איגרות החוב הממשלתיות השקליות הלא צמודות (שחרים) עלה החודש בשיעור של 0.3%. השחרים הקצרים לטווח של 2-0 שנים עלו ב-0.1%, השחרים הבינוניים לטווח 2-5 שנים עלו ב-0.2%, והשחרים הארוכים לטווח של 5 שנים ומעלה עלו ב-0.5%. מדד אגרות החוב הממשלתיות הצמודות למדד עלה בשיעור של 0.4%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker