ברן ביצעה הפרשה של 16 מיליון שקל על חובה של בטר פלייס

החברה הפסידה 10 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2012, בהשוואה לרווח של 8.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2011

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת ברן, המתמחה בשירותי תכנון רכש והקמה של פרויקטים הנדסיים, הפסידה 10 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2012, בהשוואה לרווח של 8.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2011.

המעבר להפסד התרחש למרות גידול של 19% בהכנסותיה של ברן ברבעון החולף לעומת המקביל לו ב-2011, לרמה של 348 מיליון שקל. הגורם העיקרי לירידה ברווח היתה הפרשה של 16.5 מיליון שקל בגין חובה של בטרפלייס לחברה.

ברן ביצעה החל ב-2011 עבור חברת בטרפלייס שמוחזקת על ידי החברה לישראל (30%) פרויקט להקמת תחנות החלפה של סוללות לרכבים החשמליים של בטר פלייס. הפרויקט הסתיים למעט השלמות קטנות בסוף 2012 כחלק מהחוזה עם בטר פלייס שברן תממן 54.5 מיליון שקל מעלות הפרויקט; 30% מעלותו הכולל באשראי לארבע שנים שתיתן לבטר פלייס.

ברן מדגישה שכל התשלומים במסגרת הסכם הביצוע, כולל התשלומים האחרונים בסיום הפרויקט, שולמו במלואם ובמועדם. יחד עם זאת, בעקבות פרסום הדו"חות הכספיים של החברה לישראל לפני שמונה ימים וחוות דעת רואי החשבון המבקרים שצורפה להם, שבה צוין בין השאר כי קיים ספק משמעותי בדבר יכולתה של בטר פלייס להמשיך ולפעול כעסק חי, החליט דירקטוריון ברן לקבל את עמדת הנהלתה של ברן בנוגע לחובה של בטר פלייס לחברה.

הנהלת ברן העריכה שהערך הנוכחי של הכספים שהיא צופה לקבל מבטר פלייס מגיע ל-38 מיליון שקל בלבד מתוך חוב כולל של 54.5 מיליון שקל. לפיכך ביצעה ברן הפרשה של 16.5 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2012 לירידת ערך חובה של בטר פלייס שמסווג במאזניה כ"השקעות אחרות, הלוואה ויתרת חובה לזמן ארוך".

ברן מציינת כי הדו"חות הכספיים של החברה נדונו בישיבת דירקטוריון החברה ב-21 וב-27 במארס 2013, כלומר שלשום, שאליה הוזמן גם אלן גלמן, סמנכ"ל הכספים של בטר פלייס והמשנה למנכ"ל בטר פלייס ישראל.

אומדן ההנהלה הביא בחשבון את הערכת השווי של פעילות בטר פלייס על ידי חברת גיזה זינגר אבן שקבעה כי שווי פעילותה של בטר פלייס הוא 0 בהתחשב בין היתר בשיעור היוון של 30% שמשקף את רמת הסיכון שגלומה בפעילותה של החברה שפורשת תשתית להטענת רכב חשמלי. ברן מציינת שככל שמצבה של בטר פלייס ישתנה ויחייב שינוי בהתייחסות החברה לסכום החוב של בטר פלייס הנהלתה של ברן והדירקטוריון יקבלו החלטות נוספות.

מאיר דור
יו"ר דירקטוריון ברן מאיר דורצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker