תומר קורנפלד מ"ביזפורטל" יחליף את איתן עקיבא בכלל חיתום

כלל חיתום, אחת משתי חברות החיתום הגדולות בשוק, מנוהלת בחודשיים האחרונים בידי המשנה למנכ"ל יונתן כהן ■ ב-2012 שימשה כלל חיתום כמפיצה ב-62 הנפקות, בהיקף גיוס כולל של כ-25 מיליארד שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הכתב וסגן עורך האתר "ביזפורטל" תומר קורנפלד מצטרף לשוק החיתום. ל-TheMarker נודע כי קורנפלד צפוי להתמנות כבר בחודש הבא למנהל הנפקות בחברת כלל חיתום, כשהוא עתיד להוביל גיוסים של חברות מתחום הביומד והגז.

קורנפלד יחליף את איתן עקיבא שעזב לפני כחודש, בעקבות כוונתו "להתפתח לכיוונים חדשים בשוק ההון", כפי שנמסר אז. באחרונה מונה עקיבא לאחראי על תחום הCorporate Finance בפירמת ראיית החשבון והייעוץ PwC Israel (קסלמן וקסלמן). הוא הצטרף לפירמה במעמד של שותף.

סמנכ"ל כלל חיתום, יונתן כהן

קורנפלד בן 34, בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל ותואר שני במנהל עסקים שניהם מהטכניון בחיפה, נמצא בעיתונות מאז דצמבר 2007. בתחילת דרכו הצטרף לעיתון "כלכליסט", ובתחילת 2010 הצטרף לאתר הכלכלי "ביזפורטל", שבו סיקר בעיקר את תחום הגז והנפט

כלל חיתום, אחת משתי חברות החיתום הגדולות בשוק, מנוהלת בחודשיים האחרונים בידי המשנה למנכ"ל יונתן כהן, לאחר שהמנכ"לית הוותיקה טל רובינשטיין יצאה לחופשה זמנית. מחזיקי המניות בחברה הם צחי סולטן (כ-56.2%), רונן ויסרברג, יובל בן-זאב ונאור אל-חי (כ-24.7%), רובינשטיין (כ-5%), כהן (כ-4%) וכלל פיננסים מקבוצת אי.די.בי (10.1%).

תוצאותיה השנתיות של כלל חיתום, שפורסמו כחלק מדו"חות בית ההשקעות כלל פיננסים, מלמדות כי בשנת 2012 שימשה כלל חיתום כמפיצה ב-62 הנפקות, בהיקף גיוס כולל של כ-25 מיליארד שקל. בשנת 2011 שימשה כלל כמפיצה ב-75 הנפקות, בהיקף גיוס כולל של כ-23 מיליארד שקל.

עוד חושפים הדו"חות של בית ההשקעות כי קבוצת אי.די.בי היוותה חלק נכבד מהכנסותיה של כלל חיתום במהלך השנתיים האחרונות. סך הכנסות מלקוחות הנמנים על קבוצת אי.די.בי והחברה האם שלה - גנדן הולדינגס, עמד על כ-13% ב-2011 וכ-12% ב-2012. בשנת 2012 נבעו לכלל חיתום הכנסות של כ-3.2 מיליון שקל ממתן שרותי חיתום לקבוצת אי.די.בי בהמשך ל-5.7 מיליון שקל ו-16 מיליון שקל ב-2011 וב-2010 בהתאמה.

יהונתן כהן, משנה למנכ"ל כלל חיתום מסר: "אני שמח על הצטרפותו של תומר קורנפלד לשורותיה של כלל חיתום. באופן אישי אני מכיר את תומר ומעריך מאד את מקצועיותו והיכרותו עם החברות הציבוריות בכלל ובתחום הגז והביומד בפרט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker