הקידום של יובל ברונשטיין: ימונה למנכ"ל קבוצת עזריאלי במקום שרף

המנכ"ל הנוכחי שלמה שרף עוזב את תפקידו לאחר שנתיים בלבד ■ המשנה ליו"ר פעיל של עזריאלי, מנחם עינן, יחנוך את המנכ"ל החדש, שמונה לתפקיד למרות גילו הצעיר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חילופים בצמרת ההנהלה של קבוצת עזריאלי. סמנכ"ל הכספים יובל ברונשטיין מחליף את שלמה שרף בתפקיד מנכ"ל החברה. ברונשטיין, לשעבר המשנה לחשב הכללי באוצר, הגיע לקבוצה ב-2007 ונחשב לאחד המנהלים המוערכים בשוק. מוקדם יותר היום נודע כי שרף הודיע על עזיבתו את התפקיד.

מנחם עינן, המשנה ליו"ר פעיל של עזריאלי, ימשיך בתפקידו ויחנוך את ברונשטיין בתפקידו החדש. מדובר בקידום משמעותי עבור ברונשטיין למרות גילו הצעיר (43), ובניגוד לאסטרטגיה שבה דגל עד כה דוד עזריאלי, של מינוי מנכ"לים מנוסים בגילאים מעל 50. שלמה שרף צפוי לסיים את תפקידו קצת יותר משנתיים לאחר שקיבל את ההצעה של דוד עזריאלי ושל עינן להיות מנכ"ל ענקית הנדל"ן.

דוד עזריאליצילום: אייל טואג

שרף (63) הגיע לקבוצת עזריאלי לאחר קריירה ארוכה של למעלה מ-35 שנה בקבוצת אלקו החזקות של משפחת גרשון זלקינד, שבמהלכם שימש כמנכ"ל אלקטרה בע"מ ולאחר מכן הקים מאפס את אלקטרה נדל"ן והפך אותה לאחת מחברות הנדל"ן הבולטות בשוק. במהלך שנותיו בהלקו צבר הון של כ-90 מיליון שקל בשכר, אופציות ומענקים. זמן קצר לאחר עזיבתו, החל מצבה הפיננסי של החברה להידרדר בעקבות רכישות ממונפות שביצעה בחו"ל.

למרות ההערכה הרבה לה זוכה שרף בשוק ההון ובענף הנדל"ן, מיד עם הגעתו לעזריאלי הועלו תהיות כיצד ימצא את מקומו ויוכל להוביל באופן עצמאי את עזריאלי, המשופעת במנהלים בכירים ודומיננטיים. זאת מאחר שדוד עזריאלי (91) ממשיך להיות מעורב וכך גם עינן (74), שמלבד היותו משנה פעיל ליו"ר עזריאלי, מכהן גם כיו"ר גרנית הכרמל וסונול, וממשיך להוביל את כל המהלכים האסטרטגיים של הקבוצה. בנוסף לכך, דנה עזריאלי, בתו של דוד עזריאלי, משמשת כסגנית יו"ר הדירקטוריון.

עם זאת בשיחות פנימיות ובמצגות לשוק ההון נראה היה כי שרף משדר שהוא ימשיך בתפקידו גם בשנים הקרובות ,אך יתכן ובחדרים סגורים הדברים נראו אחרת וקרו אירועים שהאיצו את עזיבתו של שרף.

לפי מקורבים לעזריאלי הפרידה בין הצדדים נעשית ברוח טובה וכי שרף צפוי לפנות לעסקים פרטיים בתחום הנדל"ן. במהלך השנים 2012-2011 צבר שרף בעזריאלי כ-11 מיליון שקל. קשה לחשוב על אתגרים יותר גדולים שיכולים להיות לשרף, מאשר עמידה בראש ענקית הקניונים הנסחרת במדד ת"א 25 (המעו"ף) לפי שווי שוק של כ-12.5 מיליארד שקל, ומחזיקה גם בבנק לאומי (4.8%) ובחברת כרטיסי אשראי לאומי קארד (20%).

לא ניתן היה להשיג את תגובת קבוצת עזריאלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker