חבס קיבלה "מכתב ויתור" מהבנקים: תזכה להקלה זמנית בתנאי ההלוואה

חבס קיבלה מהבנקים הלוואה של 55 מיליון יורו לרכישת 20% מקרן הריט ההולנדית NSI ■ הבנקים אישרו לקבוצה להפר את ההתניות למשך תקופה של שבועיים, כדי שתוכל להמשיך במו"מ עם בעלי האג"ח להסדר חוב

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

על רקע המערבולות הפיננסית אליה נקלעה, קבוצת חבס מקבלת היום (ד') מעט אוויר לנשימה מהבנקים. הקבוצה שבשליטת משפחת חבס (40%), דיווחה כי קיבלה "מכתב ויתור" (Waiver letter), שבו העניקו לה הבנקים הקלה בהתניות הפיננסיות שנקבעו להלוואה של 55 אלף יורו שקיבלה לצורך רכישה של 20% מקרן הריט ההולנדית NSI.

ההקלה בתנאי ההלוואה נועדה לאפשר לחבס להמשיך במשא ומתן עם בעלי האג"ח, להם חייבת החברה 450 מיליון שקל, או לחילופין שיסתיים המו"מ "לשביעות רצון הבנקים המממנים". ההקלה תקפה לימים שבין 25 במארס ל-5 באפריל.

כחלק מהתנאים שעודכנו, נקבע כי היחס בין סכום ההלוואה שקיבלה חבס, בניכוי פיקדון ששעבדה לטובת הבנקים, לבין השווי הבורסאי של מניות NSI לא יעלה על 55% (במקום 50% היום). שווי אחזקתה של חבס בקרן NSI עומד כעת על 69.4 מיליון יורו. היקף ההלוואה, בניכוי פיקדון של 17.5 מיליון יורו שכבר הופקד, עומד על 37.5 מיליון יורו, כלומר יחס החוב לבטוחה עומד על 54% - קצת מתחת לתקרה החדשה.

קבוצת חבס הודיעה לפני כשלושה שבועות כי לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה למחזיקי האג"ח (סדרות 4 ו-12), להם היא חייבת 450 מיליון שקל. על רקע זאת, החברה החלה לשאת ולתת עם המחזיקים במטרה להגיע להסדר חוב מוסכם, כשאיגרות החוב נופלות עד 70%.

מקור הבעיות של חבס הוא הנכס העיקרי שלה - 20% מקרן NSI, המוחזקת על ידי החברה הבת (74%), חבאס סטאר. שוויה של הקרן נחתך במהלך השנה האחרונה ב-50%, מה שגרם לחבס להפר את ההתניות הפיננסיות מול הבנקים המממנים. באחרונה הפרה שוב את ההתניות ונאלצה לפתוח במו"מ מחודש. ההפרה הביאה את החברה להכריז על חדלות פירעון ולפנות להליך של הסדר חוב עם הנושים.

על רקע הקשיים והצורך להמשיך ולהעמיד לבנק פיקדונות נוספים, חברת הנדל"ן אספן גרופ הציעה בשבוע שעבר למחזיקי האג"ח מסדרה 4 - הנושים המובטחים היחידים של חבס - הלוואה מיידית של 5 מיליון דולר לחבס. בתמורה דרשה אספן שבעלי האג"ח יתחייבו שבחצי השנה הקרובה ינהלו עמה מו"מ בלעדי להסדר חוב מוסכם ("NO-SHOP"). המהלך נועד להשתלט על נכסיה של קבוצת חבס.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker