דקה לפני הדו"חות: שוני אלבק מונה למשנה למנכ"ל באי.די.בי פיתוח

אלבק, היועץ המשפטי של רשות ני"ע לשעבר, הוא ממובילי המגעים עם בעלי האג"ח, להם חייבת החברה 4.2 מיליארד שקל ■ קודם לכן, תפקידו בחברה הוגדר כ"מנהל פרויקטים"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

שוני אלבק, היועץ המשפטי של רשות ני"ע לשעבר ומי שמכהן כעת כמנהל פרויקטים באי.די.בי פיתוח, יקודם וימונה לתפקיד משנה למנכ"ל, כך דיווחה הערב אי.די.בי פיתוח. החברה, שאמורה לפרסם היום או מחר את דו"חותיה השנתיים, מנוהלת על ידי חיים גבריאלי. אלבק מוביל את המגעים עם בעלי האג"ח מטעם קבוצת אי.די.בי, להם חייבת החברה 4.2 מיליארד שקל.

מוקדם יותר היום דיווחה אי.די.בי פתוח, החברה הבת של אי.די.בי אחזקות שבשליטת נוחי דנקנר, כי הגיעה להסכמות חדשות עם שבעת הבנקים המלווים, בנוגע לחובות בסך 1.8 מיליארד שקל. החברה ניהלה בשבועות האחרונים משא ומתן עם הבנקים שבסופו הצליחה לגבש הסדר בו נקבעו אמות מידה חדשות שעליה לעמוד בהן כחלק מתנאי ההלוואות.

ככל הנראה, ההבנות החדשות עם הבנקים איפשרו לאי.די.בי להימנע מהערת "עסק חי" בדו"חותיה השנתיים. הערת "עסק חי" מטילה ספק ביכולתה של חברה להמשיך ולפעול או לעמוד בהתחייבויותיה. על רקע ההבנות עם הבנקים, אי.די.בי הוציאה הודעה למשקיעים בשעות הבוקר. ההודעה אינה ברורה, וקשה להבין מתוכה האם רשות ני"ע מתכוונת לפעול ולהכריח את החברה לצרף הערת עסק חי: "אי.די.בי פיתוח מבהירה בזאת, לבקשת רשות ניירות ערך בהתייחס לפרסומים בתקשורת, כי הרשות לא הביעה כל הסכמה לאופן הטיפול החשבונאי של החברה בסוגיית 'העסק החי', וזו תיבחן על ידי הרשות ככל שהיא תראה בכך צורך, לאחר פרסום הדו"חות הכספיים של החברה לשנת 2012".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker