הראל השלימה רכישת קרנות הנאמנות של כלל פיננסים תמורת 210 מ' ש'

העסקה כוללת נכסים מנוהלים בשווי של 15 מיליארד שקל והיא ממצבת את הראל פיננסים כבית ההשקעות הרביעי בגודלו בישראל עם היקף נכסים מנוהל של 48.5 מיליארד שקל (ללא הגמל שמנוהל תחת הראל ביטוח)

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

בית ההשקעות הראל פיננסים, בשליטתו של יאיר המבורגר, השלים הבוקר את עסקת הרכישה של קרנות הנאמנות וניהול התיקים של כלל פיננסים בתמורה לסכום של 210 מיליון שקל.

העסקה כוללת נכסים מנוהלים בשווי של 15 מיליארד שקל והיא ממצבת את הראל פיננסים כבית ההשקעות הרביעי בגודלו בישראל עם היקף נכסים מנוהל של 48.5 מיליארד שקל (ללא הגמל שמנוהל תחת הראל ביטוח). מועד ההשלמה הסופית של העסקה נקבע ל-4 באפריל 2013.

סמי בבקוב, מנכ"ל הראל פיננסיםצילום: טלי מאייר

בכוונת הראל לשנות מיידית את שמן של הקרנות מ"כלל" ל"הראל", אך במדיניות ההשקעות של הקרנות לא יחול כל שינוי. הראל פיננסים מתכוונת למזג את שתי חברות הקרנות עד אמצע חודש מאי. עד המיזוג יהיו בהראל פיננסים שתי חברות קרנות נאמנות: חברת קרנות "הראל" (לשעבר כלל) וחברת קרנות "הראל פיא".

בתום המיזוג תישאר חברה אחת - "הראל פיא" - עם היקף נכסים של כ-31 מיליארד שקל, כאשר 4 מיליארד שקל מתוכם מיוחס לפעילות ניהול התיקים של הראל פיננסים שמושקעת בקרנות. פעילות ניהול התיקים תכיל נכסים בשווי של 13.5 מיליארד שקל ותעודות הסל יכילו נכסים בשווי של 8 מיליארד שקל. סה"כ הנכסים המנוהלים בהראל ביטוח ופיננסים ומסתכם בכ- 135 מיליארד שקל (48.5 מיליארד שקל מיוחס להראל פיננסים).

"השקענו מאמצים רבים על מנת לקצר למינימום את תהליך הרכישה ואני שמח שיכולנו לקלוט מספר גדול של עובדים מקצועיים, מסורים וערכיים" אמר הבוקר סמי בבקוב, מנכ"ל הראל פיננסים. שמעון אלקבץ, יו"ר הראל פיננסים ומנכ"ל הראל השקעות, הוסיף כי "רכישת פעילות זו נעשית בהתאם לאסטרטגיית קבוצת הראל, בה אנו ממשיכים להתמקד בעסקי הליבה שהם ביטוח וניהול נכסים והשקעות (asset management) תוך הענקת שירות מקצועי ללקוחות החברה".

דורון שמר אשר שימש כמנהל ההשקעות הראשי בכלל פיננסים, יכהן, בשלב ראשון, כמנכ"ל קרנות "הראל" (לשעבר כלל), ולאחר מיזוגן כמנהל מחלקת ההשקעות של קרנות "הראל פיא", בכפוף לאורי רבינוביץ, מנהל ההשקעות הראשי של הראל פיננסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker