ריט 1 רוכשת 60% ממגדל החשמונאים בת"א ב-64 מליון שקל

מדובר בעסקה נוספת במתחם השוק הסיטונאי, לאחר שבשנה שעברה רכשה כ-30% ממתחם המסחר "שרונה" ואת חלקה של נכסים ובנין במגדל המילניום ברחוב הארבעה ■ ה-NOI השנתי הצפוי לריט 1 משקף תשואה של 8%

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

ריט 1, קרן ההשקעות בנדל"ן הנסחרת בבורסת ת"א לפי שווי של מיליארד שקל, ממשיכה להגדיל את מצבת הנכסים. אחרי שרכשה לפני שבועיים 15% מהשטחים בקניון דיזינגוף סנטר תמורת 145 מיליון שקל, חתמה הבוקר ריט 1 על הסכם לרכישת 60% ממגדל החשמונאים בת"א בתמורה ל-64 מיליון שקל.

בכך הגדילה הקרן את היקף נכסיה לכ-23 נכסים בשווי כולל של כ-2.2 מיליארד שקל. מניית החברה מגיבה בעלייה של 1% במסחר הבוקר בת"א.

שמואל סייד
שמואל סיידצילום: עופר וקנין

העסקה כוללת את חמשת הקומות העליונות במגדל החשמונאים (מתוך 11 קומות), את קומת המסחר וכן את החניון במגדל. הנכס מושכר ל-15 שוכרים לתקופות שכירות שונות, כאשר שיעור התפוסה הנוכחי הינו 98%.

ה-NOI השנתי הצפוי לריט 1 משקף תשואה של 8%. בין השוכרים בבניין ניתן למצוא את משרד הפרסום גליקסמן נטלר סמסונוב ובית הספר לתרגום ברליץ. שאר הקומות בבניין מוחזקות על ידי משקיעים פרטיים.

מגדל החשמונאים צמוד למתחם השוק הסיטונאי בתל אביב וממוקם ברחוב החשמונאים 100 פינת רחוב מנחם בגין. מדובר בעסקה נוספת שריט 1 מבצעת במתחם דרום הקריה בתל אביב ובקרבת מתחם השוק הסיטונאי, לאחר שבשנה שעברה רכשה כ-30% ממתחם המסחר "שרונה" ואת חלקה של נכסים ובנין במגדל המילניום ברחוב הארבעה (בשיתוף עם פסגות).

"ריט 1 זיהתה את מתחם הקריה ואזור השוק הסיטונאי כמרכז המתהווה של תל-אביב" אמר שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1. "שיעורי התפוסה באזור זה הינם מהגבוהים ביותר ואנו צופים כי עם השלמת הפיתוח הצפוי באיזור:פרויקט השוק הסיטונאי, מגדלי חג'ג', הפרויקט החדש של עזריאלי וגני שרונה הביקושים אף יעצימו".

ריט 1 הינה קרן ההשקעות במקרקעין הראשונה שפועלת בשוק ההון הישראלי ומטרתה העיקרית היא לאפשר למשקיעים להיחשף לנדל"ן מניב, תוך חלוקת מרבית התזרים כדיבידנד, כאשר היתרון שלה הוא פטור מתשלום מס חברות.

ההכנסות מדמי השכירות של החברה הסתכמו בשנת 2012 ב-149.2 מיליון שקל, לעומת 126.6 מיליון שקל אשתקד - גידול של 18%. ברבעון הרביעי של 2012 הציגה הקרן גידול של 8% לעומת הרבעון המקביל ל-37.4 מיליון שקל. שיעור התפוסה נותר יציב וגבוה ועמד על 97%. מניית החברה הוסיפה 25% לערכה בשנה האחרונה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker